У Литві статус вимушених переселенців мають 52 тисячі українців

Джерело: Delfi з посиланням на Департамент міграції

Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.

За даними відомства, інші українці мають тимчасовий дозвіл на проживання в Литві у зв’язку з роботою, в тому числі є висококваліфікованими фахівцями, а також через возз’єднання сім’ї, з гуманітарних міркувань тощо.

Варто нагадати, що у Литві триває заміна тимчасових видів на проживання, виданих на підставі тимчасового захисту, термін яких закінчується в березні 2024 року.

Як розповіли в Департаменті міграції, за півтора тижні надійшло 19 тис заяв від українських воєнних переселенців. Вже продовжені посвідки на проживання 3 тис отримувачів тимчасового захисту.

За словами директорки Департаменту міграції Евеліни Ґудзінскайте, можна вважати позитивним той факт, що українські переселенці активно записуються на прийом до Департаменту та обмінюються між собою інформацією про те, як правильно заповнювати заяви на заміну посвідки на проживання.

“Якщо заяви й надалі подаватимуться так швидко, всі отримувачі тимчасового захисту встигнуть замінити посвідки до початку березня”, – прокоментувала вона.

Сьогодні вранці, 22 січня, ворог скинув на Костянтинівку дев’ять 250-кілограмових авіабомб, а згодом атакував безпілотником. Унаслідок російського удару загинула одна людина, ще п’ятеро отримали поранення.

Росіяни двічі атакували рятувальників ДСНС, які проводили аварійно-рятувальні роботи на Херсонщині. Одного рятувальника госпіталізовано.

У вівторок, 21 січня, внаслідок удару російських безпілотників по селу Гоптівка Харківської області загинули двоє чоловіків.

Державна служба з надзвичайних ситуацій оприлюднила наслідки російських ударів по Миколаєву та Сумах.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.