У Литві статус вимушених переселенців мають 52 тисячі українців

Джерело: Delfi з посиланням на Департамент міграції

Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.

За даними відомства, інші українці мають тимчасовий дозвіл на проживання в Литві у зв’язку з роботою, в тому числі є висококваліфікованими фахівцями, а також через возз’єднання сім’ї, з гуманітарних міркувань тощо.

Варто нагадати, що у Литві триває заміна тимчасових видів на проживання, виданих на підставі тимчасового захисту, термін яких закінчується в березні 2024 року.

Як розповіли в Департаменті міграції, за півтора тижні надійшло 19 тис заяв від українських воєнних переселенців. Вже продовжені посвідки на проживання 3 тис отримувачів тимчасового захисту.

За словами директорки Департаменту міграції Евеліни Ґудзінскайте, можна вважати позитивним той факт, що українські переселенці активно записуються на прийом до Департаменту та обмінюються між собою інформацією про те, як правильно заповнювати заяви на заміну посвідки на проживання.

“Якщо заяви й надалі подаватимуться так швидко, всі отримувачі тимчасового захисту встигнуть замінити посвідки до початку березня”, – прокоментувала вона.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.