У Мадриді затримали осіб, які незаконно вивозили культурні цінності з України

Джерело: поліція Іспанії

У Мадриді (Іспанія) викрили групу осіб, яка незаконно вивозила культурні цінності з України. У них вилучили 11 золотих виробів вартістю понад 60 млн євро.

До угруповання входило п’ятеро осіб. Усі золоті прикраси становлять велику історичну та економічну цінність. Їх було викрадено та незаконно вивезено з України для подальшого продажу в Мадриді.

Слідчі дії розпочалися, коли дізналися, що українець, який мешкає в Мадриді, продає низку золотих прикрас з України. Йдеться про вироби, які не могли продати звичайними легальними каналами, наприклад, через аукціонні зали.

“Тому коштовності було внесено в капітал різних торгових компаній, створених спеціально для того, щоб надати їм юридичного вигляду і тим самим полегшити їхню комерціалізацію групою інвесторів”, – ідеться в повідомленні.

Перший виріб було вилучено у 2021 році. Ним був золотий пояс із головами баранів, який зберігався в сейфі в Мадриді. Цей предмет головний підозрюваний продав приватно мадридському бізнесменові.

Ще він намагався збувати товар за допомогою інших людей. Всього п’ятьох осіб підозрюють у відмиванні грошей. Правоохоронці вилучили в Україні десять виробів із золота, схожих за своїми характеристиками з поясом.

Усі коштовності належать до греко-скіфської культури VIII – IV ст. до н.е.. Нині вони перебувають на вивченні в Національному археологічному музеї та Іспанському інституті культурної спадщини. Триває розслідування.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду протягом кількох тижнів і в країні можуть відбутися дострокові президентські та парламентські вибори.