У МАГАТЕ заявили про необхідність знести градирню ЗАЕС, де була пожежа
Джерело: Reuters
Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі завив, що градирню окупованої росіянами ЗАЕС, де у серпні виникла пожежа, потрібно знести.
Гроссі 4 вересня здійснив свій п’ятий візит на ЗАЕС відколи вона окупована. За його оцінкою, вогонь завдав сильної шкоди градирні.
“До сьогодні ми не могли дістатись цієї точки, високо у вежі, тому (зараз) ми можемо набагато краще оцінити збитки. Ця велика споруда непридатна для використання у майбутньому, тому її, ймовірно, колись знесуть”, – сказав Гроссі перебуваючи всередині градирні.
Пожежа у градирні окупованої Запорізької АЕС спалахнула 11 серпня. Україна та Росія взаємно звинуватили один одного в інциденті. У МАГАТЕ займання назвали ще однією “нерозсудливою атакою”, проте не вказали, хто винен у пожежі.
- Пожежа на Запорізькій АЕС, що сталася 11 серпня близько 20:00, могла бути спричинена недбалістю окупантів або свідомим підпалом росіянами. Загоряння сталося на об’єкті технічного водопостачання, що призвело до пошкодження градирні №1 та іншого технологічного обладнання.
- Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що їх працівники оглянули градирню на окупованій росіянами Запорізькій АЕС, де днями виникла пожежа, однак встановити причину займання не змогли.
За даними синоптиків, у понеділок, 2 грудня в низці областей України очікується туман, місцями – ожеледиця.
Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я презентували проєкт реформи військово-лікарських комісій, котрий, як запевняють, покликаний суттєво змінити застарілу систему.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.