В «Енергоатомі» назвали ймовірні причини пожежі на ЗАЕС

Джерело: “Енергоатом” та очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

Пожежа на Запорізькій АЕС, що сталася 11 серпня близько 20:00, могла бути спричинена недбалістю окупантів або свідомим підпалом росіянами. Загоряння сталося на об’єкті технічного водопостачання, що призвело до пошкодження градирні №1 та іншого технологічного обладнання.

Згідно з офіційною інформацією, порушень меж і умов безпечної експлуатації не зафіксовано, а перевищень контрольних рівнів щодо викидів і скидів радіоактивних речовин немає.

В “Енергоатомі” висловили стурбованість через можливість пожежі, враховуючи, що російські війська використовують приміщення та споруди ЗАЕС для зберігання військової техніки, зброї та амуніції, зокрема у машзалах станції. Використання градирень як місць для складування військового обладнання та амуніції значно підвищує ризик виникнення пожеж на станції.

В “Енергоатомі” наголосили, що деградація систем та елементів АЕС через окупацію погіршує загальну безпекову ситуацію на об’єкті, що може призвести до радіаційної аварії. На цей момент радіаційний стан на станції залишається в межах норм, відповідно загрози для населення немає.

Очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що пожежу на ЗАЕС вже вдалося загасити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.