В «Енергоатомі» назвали ймовірні причини пожежі на ЗАЕС
Джерело: “Енергоатом” та очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак
Пожежа на Запорізькій АЕС, що сталася 11 серпня близько 20:00, могла бути спричинена недбалістю окупантів або свідомим підпалом росіянами. Загоряння сталося на об’єкті технічного водопостачання, що призвело до пошкодження градирні №1 та іншого технологічного обладнання.
Згідно з офіційною інформацією, порушень меж і умов безпечної експлуатації не зафіксовано, а перевищень контрольних рівнів щодо викидів і скидів радіоактивних речовин немає.
В “Енергоатомі” висловили стурбованість через можливість пожежі, враховуючи, що російські війська використовують приміщення та споруди ЗАЕС для зберігання військової техніки, зброї та амуніції, зокрема у машзалах станції. Використання градирень як місць для складування військового обладнання та амуніції значно підвищує ризик виникнення пожеж на станції.
В “Енергоатомі” наголосили, що деградація систем та елементів АЕС через окупацію погіршує загальну безпекову ситуацію на об’єкті, що може призвести до радіаційної аварії. На цей момент радіаційний стан на станції залишається в межах норм, відповідно загрози для населення немає.
Очільник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що пожежу на ЗАЕС вже вдалося загасити.
- 8 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що виникнення інтенсивних пожеж поблизу української Запорізької атомної електростанції продовжує посилювати проблеми, перед якими постає найбільша в Європі атомна станція.
- В РФ проігнорували резолюцію Міжнародної агенції з атомної енергії з вимогою негайно повернути Запорізьку АЕС під контроль України.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.