У МАГАТЕ зробили заяву щодо нічної атаки на Хмельницьку АЕС

Джерело: пресслужба МАГАТЕ

25 жовтня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі заявив, що потужні вибухи сколихнули територію поблизу Хмельницької атомної електростанції вночі, тимчасово вимкнувши подачу електроенергії на деякі зовнішні станції радіаційного моніторингу, ще раз акцентуючи небезпеку для ядерної безпеки під час війни.

Два безпілотники були збиті на відстані приблизно п’яти та 20 кілометрів від АЕС відповідно.

Цей інцидент ще раз акцентує надзвичайно нестабільну ситуацію з ядерною безпекою в Україні, яка триватиме, поки триватиме ця трагічна війна. Той факт, що на місці були зруйновані вікна будівлі, показує, наскільки це було близько. Наступного разу нам може не так пощастити, – зазначив Гроссі.

Глава МАГАТЕ заявив, що “удару по атомній електростанції слід уникати за будь-яку ціну”.

Прямого впливу дронів на майданчик не було, і вибухи не вплинули на роботу ХАЕС або її підключення до національної електромережі. Проте ударна хвиля пошкодила вікна кількох будівель на майданчику. Станції сейсмічного моніторингу, встановлені в районі ХАЕС, також зафіксували сейсмічні наслідки вибухів.

На ХАЕС два реактори, один з яких зараз працює, а один перебуває у плановій зупинці з початку серпня.

Уночі 25 жовтня війська РФ атакували ударними безпілотниками Хмельницьку область. Всі ворожі БпЛА були збиті, проте уламки упали поруч з Хмельницькою АЕС.

  • Уночі 25 жовтня військам РФ вкотре атакували Україну ударними безпілотниками. Зокрема БпЛА були випущені на Хмельниччину.
  • Протягом минулої доби відбулося близько 80 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 51 авіаційних ударів, здійснив 66 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
  • Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький заявив, що моральний дух окупаційних військ на фронті – вкрай низький через високі втрати та відсутність російських командирів на передовій.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.