У мережі навели приклади «патріархально-аб’юзивного вайбу» в геополітичному житті
Джерело: громадська активістка Вікторія Феофілова/Facebook
У Міжнародний день боротьби за права жінок громадська активістка Вікторія Феофілова звернула увагу на явні прояви “патріархально-аб’юзивного вайбу” у сучасному геополітичному житті, надавши кілька яскравих прикладів цього явища:
“Зараз, коли у руля ці пристаркуваті мачо-мени (не якісь там ліберали, жінки чи, простигосподи, геї) у геополітичному житті з’явився відчутний патріархально-аб’юзивний вайб, який, я впевнена, жінки впізають одразу:
– Ти не можеш від мене піти, бо ми – одна сім’я (Україна частина росії назавжди, бо ми адіннарод!)
– Ти не можеш обирати, ти мусиш терпіти бо я – главний папа в домі (нравіцца нє нарвіцца – тєрпі мая красавіца)
– Я подарував тобі каблучку, а ти невдячна не цінуєш цього (Я дав вам джавеліни, а ви не дякуєте!)
– Ти сама винна, що я мушу з тобою бути грубим, ти погано себе поводила (Україна сама спровокувала росію, бо хотіла в НАТО)
– Я не даватиму тобі грошей, поки ти не станеш лагідною (Я зупиняю поставки зброї, поки ви не сядете за стіл переговорів)
– Я заберу твоїх дітей, бо ти негодяща мати (скіки там українських дітей вивезли до росії?)
– Якби ти не була в короткій сукні – тебе б не згвалтували (Якби ти прийшов у костюмі, переговори пройшли б краще)
– Ти не маєш виносити сміття з хати, на людях ховай синці і вдавай, що все добре (Навіщо це було казати на камери? Можна ж було колись там за закритими дверима)
– Ти маєш терпіти, бути лагідною, бути вдячною, уважною до моїх друзів навіть якщо вони тебе будуть принижувати, бити і гвалтувати, бо ми великі і сильні, а в тебе нічого нема і не буде (у вас немає сильних карт, а мій друг владімір робить все правильно, тож сідайте і домовляйтеся, і не смійте мені суперчити, бо я – великий і геніальний, а також маю гроші і ядерну зброю)”
Вікторія Феофілова підкреслює, що цей перелік можна було б продовжувати, але основна ідея вже зрозуміла.
“Можна продовжувати і продовжувати, але суть ви уловили: ці чуваки просто дістали своє трохи поіржавіле і ущімльонне его і почали робити його грейт егейн на світовій арені
Тому для мене боротьба за жіночі права набуває ще більшого сенсу. Бо це не тільки про жінок – це про справедливість і захист, про сталість і людяність, про повагу і підтримку. Але нам тепер треба “бігти з усіх сил, щоб просто лишатися на місці” (с) Боротися за життя, за право бути собою, за право обирати – тільки в масштабах цілої країни. А може і Європи. А може і світу…”
- На тлі того, що президент США Дональд Трамп зупинив усі майбутні постачання військової допомоги Україні, журналісти CNN проаналізували, яку роль відігравали Штати у підтримці українських військ і як тривала зупинка може почати впливати на військові зусилля України.
- Члени Республіканської партії США починають закликати американського президента Дональда Трампа скасувати розпорядження про припинення військової та розвідувальної допомоги України.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.