У межах Лондонського книжкового ярмарку відкриється український стенд

Джерело: Мінкульт

Цьогоріч на Лондонському книжковому ярмарку буде представлено книги від восьми українських видавництв.

Україна долучилася до Лондонського книжкового ярмарку – однієї із найбільших міжнародних бізнес-подій книжкового світу, що проходитиме з 12 до 14 березня. Офіційне відкриття українського національного стенда заплановане на 13 березня, 17:00.

Цьогоріч на ярмарку свої книги презентують 8 українських видавництв: Видавництво Старого Лева, Навчальна книга – Богдан, CP Publishing, АССА, Tianachu, Ранок, Наш формат та SNOWDROP.

У межах українського стенда у в International Markets Theatre о 10:00 відбудеться панельна дискусія “Power of people”, учасниками якої стануть:

  • культурна менеджерка, письменниця, редакторка, директорка Українського Інституту в Лондоні, авторка книги “Смерть солдата, розказана його сестрою” Олеся Хромейчук;
  • культурологиня, проєктна менеджерка і кураторка у сфері культури та освіти, наукова редакторка, членкиня PEN Ukraine, керівниця освітньо-міжнародного відділу “Музею терору” Ольга Муха;
  • письменник, воєнний кореспондент, аналітик з великим досвідом роботи у сфері міжнародних відносин та дезінформації, автор книги “Війна у 140 знаках: як соціальні медіа змінюють конфлікт у XXI столітті” Девід Патрікаракос;
  • поетка, есеїстка, доцентка катедри культурології Українського католицького університету, запрошена лекторка Оксфордського університету, членкиня PEN Ukraine Ірина Старовойт;
  • старша кореспондентка з міжнародних питань британських газет The Guardian та Observer, лауреатка численних журналістських нагород Емма Грем-Гаррісон.

Під час дискусії фахівці говоритимуть про спротив України під час повномасштабної війни, про важливість українського громадянського суспільства та про його вплив на збереження світової демократії.

Щорічно Лондонський книжковий ярмарок відвідують понад 25 000 професіоналів видавничої справи. Цього року організатори пропонують відвідувачам понад 100 семінарських сесій за участі відомих видавців, письменників, ілюстраторів, перекладачів та лідерів думок із книжкової сфери. У межах події укладають угоди з купівлі та продажу прав на книжки.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.