У Міндовкіллі показали, який вигляд має дно Каховського водосховища після підриву дамби (Фото)

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України показали, як виглядає дно Каховського водосховища після підриву російськими окупантами дамби.

“Там, де вирувало життя – після росіян пустеля. Так зараз виглядає дно Каховського водосховища біля смт Малокатеринівка Запорізької області”, – зазначили у відомстві.

Це фото зробив місцевий мешканець. На ньому видно, як у сухому ґрунті проростають рослини.

Зокрема, внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі – ділянки пляжів та плавнів, розповів завідувач відділу охорони природи Національного заповідника “Хортиця” Михайло Муленко.

“Зараз у нас тримається цей рівень. Деякі озера залишились і частково сполучаються, намагаються сполучатися з Дніпром. Є джерела, вони ще існують. Більша частина території зараз виглядає, як в історичні часи: це лучна рослинність, це оголене дно. Але ми сподіваємось, що воно саме заросте лучною рослинністю“, – зазначив Михайло Муленко.

Раніше міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів, що внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС Україна потенційно втратила 80 тис. га заповідних територій та майже 50% лісових насаджень, а це 55 тис. га.

Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.

25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.

Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.