У Міненерго повідомили про наслідки для енергосистеми після російської атаки 5 жовтня
Джерело: Міненерго/Telegram
Внаслідок російського обстрілу у ніч на 5 жовтня знеструмлено значну частину Запоріжжя та Запорізького району, складною залишається ситуація у Сумській та Чернігівській областях.
Зокрема пошкоджено обладнання АТ “Запоріжжяобленерго”, що спричинило знеструмлення значної кількості споживачів в обласному центрі та Запорізькому районі.
Також складною залишається ситуація у Сумській та Чернігівській областях. Ворог знову атакував Чернігівщину. Тут продовжують діяти графіки погодинного відключення світла. Енергетики працюють над тим, щоб зменшити обмеження.
Нині тривають аварійно-відновлювальні роботи, аби якнайшвидше повернути електропостачання.
У відомстві окремо висловили вдячність енергетикам, котрі, ризикуючи власним життям, продовжують виконувати свою роботу та забезпечувати функціонування енергосистеми.
Зазначимо, Росія здійснила комбіновану атаку на українські міста, внаслідок чого загинуло п’ятеро осіб, ще десятеро – постраждали.
За словами президента, під ударом були Львівська, Івано-Франківська, Запорізька, Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Одеська, Кіровоградська області. РФ випустила більше ніж 50 ракет і близько 500 ударних дронів. Били крилатими ракетами, “шахедами” і в тому числі “кинджалами”.
Станом на зараз відомо про щонайменше п’ятьох загиблих та десятьох постраждалих.
На місцях тривають рятувальні й відновлювальні роботи.
Сьогодні росіяни знову били по нашій інфраструктурі, по всьому, що забезпечує нормальне життя для людей. Потрібно більше захисту, швидша реалізація всіх оборонних домовленостей, особливо щодо ППО, щоб позбавити сенсу цей повітряний терор. Одностороннє припинення вогню в небі можливе, і саме воно може відкрити шлях до справжньої дипломатії. Америка та Європа мають діяти, щоб змусити Путіна зупинитися, – наголосив Зеленський.
- Російські війська здійснили комбіновану атаку Львівщини, внаслідок чого загинуло двоє людей, ще двоє – зазнали поранень.
- У ніч на 5 жовтня російські військові атакували Запоріжжя безпілотниками та керованими авіабомбами, внаслідок чого загинула людина, ще дев’ятеро – зазнали поранень.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.