У Мінкульті обурені «хейтом» щодо бронювання від мобілізації працівників цирку

Джерело: в.о. міністра у Міністерстві культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв

У Мінкульті обурились через “хейт”, щодо працівників Пересувного цирку України, які отримали бронювання від мобілізації.

“Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює”, – вважає в. о. міністра.

На думку міністра, не можна робити висновки про те, наскільки важливим є заклад лиш за його назвою. Він наголосив, що “Дирекція пересувних циркових колективів України” – це професійний колектив фахівців своєї справи, а не “вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві”.

“Це єдиний заклад, що проводить вистави у найвіддаленіших територіальних громадах, куди важко дістатися, де люди не мають можливості відвідувати культурні заходи”, – додав Карандєєв.

За словами в. о. міністра, працівники пересувного цирку гастролюють по всій Україні, зокрема й на деокупованій території. Також вони виступають у госпіталях, укриттях та непристосованих приміщеннях.

Лише протягом минулого року колектив провів 1510 вистав, які відвідали близько 145 тисяч глядачів у 17 областях України. Від початку 2024 року проведено 182 вистави у 14 областях.

Щобільше, наголосив в. о. міністра, уряд не міняв алгоритм бронювання працівників сфери культури та медіа, тому під бронювання підпадають працівники театрі, музичних закладів та цирків, оскільки без таких фахівців робота цих закладів неможлива.

“Це дуже незначна кількість людей. Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання лише 14 осіб. Так! Лише 14 працівників! Це менше, ніж 10 відсотків від загальної чисельності усього колективу! Це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічних працівника, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються”, – додав Карандєєв.

Він зауважив, що 8 працівників Дирекції пересувних циркових колективів України зараз воюють на фронті.

Ростислав Карандєєв також висловив думку щодо бронювання працівників медіа.

“Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та закордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню – українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована”, – наголосив він.

П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.

В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.