У Міноборони Естонії запропонували план військової допомоги Україні на 120 мільярдів євро
Джерело: Euractiv
Постійний секретар Міністерства оборони Естонії Кусті Салм повідомив про розроблений естонською владою план військової допомоги Україні на 120 мільярдів євро.
Салм зазначив, що виділення 120 мільярдів євро на рік на військову допомогу “це орієнтовна цифра того, чого має вистачити, щоб Україна виграла війну”.
Він припустив, що частину цієї суми можна профінансована коштом єврооблігацій, де Європейська комісія могла б залучати кошти з фінансових ринків і використовувати групу з 27 країн-членів Євросоюзу як гарантію.
Протягом минулих кількох місяців естонські політики та офіційні особи неодноразово заявляли, що Україні для перемоги у війні необхідно, щоб її західні союзники інвестували 0,25% свого ВВП у військову допомогу країні, ґрунтуючись на стратегії, розробленій Міноборони Естонії.
Стратегія деталізує, куди будуть витрачені кошти, переважно на оборонне обладнання та боєприпаси.
Якби понад 50 країн очолюваної США коаліції “Рамштайн”, яка підтримує Україну, витратили цей відсоток, це б становило понад 120 мільярдів євро на рік, — пояснив Салм. — З цими ресурсами до 2025 року Україна дійде до точки, коли змусить Росію оборонятися.
Згідно з інформацією Euractiv, він також отримав підтримку в Литві, Латвії, Польщі та деяких країнах Середземномор’я.
Підтримка накопичується досить швидко, — запевнив Салм, додавши, що ідея єврооблігацій “очевидно набагато привабливіша, ніж пошук 120 мільярдів євро в наших національних бюджетах”.
- 13 березня посли ЄС “досягли принципової згоди” щодо збільшення військової допомоги Україні на 5 млрд євро у 2024 році.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
- 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.