У Міноборони Естонії запропонували план військової допомоги Україні на 120 мільярдів євро

Джерело: Euractiv

Постійний секретар Міністерства оборони Естонії Кусті Салм повідомив про розроблений естонською владою план військової допомоги Україні на 120 мільярдів євро.

Салм зазначив, що виділення 120 мільярдів євро на рік на військову допомогу “це орієнтовна цифра того, чого має вистачити, щоб Україна виграла війну”.

Він припустив, що частину цієї суми можна профінансована коштом єврооблігацій, де Європейська комісія могла б залучати кошти з фінансових ринків і використовувати групу з 27 країн-членів Євросоюзу як гарантію.

Протягом минулих кількох місяців естонські політики та офіційні особи неодноразово заявляли, що Україні для перемоги у війні необхідно, щоб її західні союзники інвестували 0,25% свого ВВП у військову допомогу країні, ґрунтуючись на стратегії, розробленій Міноборони Естонії.

Стратегія деталізує, куди будуть витрачені кошти, переважно на оборонне обладнання та боєприпаси.

Якби понад 50 країн очолюваної США коаліції “Рамштайн”, яка підтримує Україну, витратили цей відсоток, це б становило понад 120 мільярдів євро на рік, — пояснив Салм. — З цими ресурсами до 2025 року Україна дійде до точки, коли змусить Росію оборонятися.

Згідно з інформацією Euractiv, він також отримав підтримку в Литві, Латвії, Польщі та деяких країнах Середземномор’я.

Підтримка накопичується досить швидко, — запевнив Салм, додавши, що ідея єврооблігацій “очевидно набагато привабливіша, ніж пошук 120 мільярдів євро в наших національних бюджетах”.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.

22 квітня у Києві з офіційним візитом перебуває двопартійна делегація Конгресу Сполучених Штатів. До столиці України приїхали чотири члени Палати представників: республіканці Томас Кін та Натаніель Морен, а також демократи Білл Кітінг і Мадлен Дін.