У Міноборони назвали основний напрямок наступу російських окупантів

Джерело: заступниця міністра оборони України Ганна Маляр

Станом на цей час російські окупаційні війська зосередили основні наступальні дії на одному з напрямків на сході.

За даними Маляр, мовиться про Куп’янський напрямок. Саму тут війська РФ сформували наступальне угруповання та намагаються іти вперед. Водночас у Міноборони запевнили, що ці намагання росіян – безрезультатні.

“Оперативна ситуація складна, але контрольована. Сили оборони України мужньо стримують там наступ ворога”, – зазначила Маляр.

Також окупанти вже кілька днів ведуть безрезультатні наступальні дії в районі Синьківки Харківської області.

Мета ворога на Куп’янському напрямку – прорвати оборону наших військ та вийти безпосередньо до Куп‘янська.

“Інтенсивність бойових дій та ворожих обстрілів висока. По деяких позиціях буває по декілька змін положення за день. Всі необхідні рішення для підсилення нашої стійкості оперативно прийнято на місці командирами та командуванням східного угруповання військ”, – наголосила вона.

Щодо Бахмутського напрямку, то ЗСУ продовжують вести наступальні дії на півдні Бахмута, закріплюються на досягнутих рубежах. Окупанти, своєю чергою, намагаються відбити втрачені позиції на околицях Кліщіївки та в районі Зайцевого.

На південному напрямку Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

В напрямку Урожайне, Приютне та Вербове наші оборонці мали частковий успіх. Зараз закріплюються на досягнутих рубежах.

Окупанти вели безрезультатні наступальні дії в районі Новокалинового, Сєверного, Новомихайлівки та Старомайорського, проте українські бійці не залишають ворогу шансу на просування та повернення втрачених позицій.

“І на Сході, і на Півдні ворог зараз несе значні втрати в особовому складі, озброєнні та техніці. Наші сили оборони за ці дні дуже суттєво знизили наступальний та оборонний потенціал ворога і не дають йому реалізувати плани”, – резюмувала Ганна Маляр.

  • Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації. Основними перепонами на шляху деокупації залишаються щільні мінні поля та переважаюча авіація РФ.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.