У Міноборони назвали шість головних нововведень законопроєкту про мобілізацію

Джерело: пресслужба Міноборони

27 березня у Міністерстві оборони назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл.

Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію та військову підготовку зокрема передбачає:

  1. Мобілізація пропонується від 25 до 60 років
  2. 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка
  3. Від проходження базової військової підготовки в університетах звільняються деякі категорії громадян
  4. Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці – у воєнний
  5. Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби
  6. Громадяни з 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку.

Зауважимо, профільний комітет Верховної Ради України не підтримав правку до законопроєкту про мобілізацію щодо того, що від мобілізації пропонувалось бронювати чоловіків із зарплатнею понад 35 000 гривень.

30 січня Кабінет Міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, зареєстрував у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

  • Новий законопроєкт про мобілізацію, який мають винести на голосування в парламенті 31 березня, має на меті оновити законодавчу базу країни напередодні ймовірної хвилі призову цього року, під час якої можуть мобілізувати до 500 000 осіб. За оцінками, зараз на полі бою розгорнуто близько 330 000 військових.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
  • Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, під час візиту до Києва 18 березня, закликав українських законодавців швидше ухвалити законопроєкт про мобілізацію.
  • 21 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.
  • У Раді зареєстровано законопроєкт №11079 про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом під час особливого періоду.

Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.

Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.

Загадкові дрони, схожі за розміром на позашляховик, спричинили хвилю обговорень та конспірологічних теорій у США. У Нью-Джерсі вже місяць спостерігають нічні польоти цих об’єктів, що викликає занепокоєння місцевих жителів і політиків. Дрони помічали поблизу військової бази Picatinny Arsenal та гольф-клубу Дональда Трампа в Бедмінстері.

Сьогодні приблизно о 14:45 на перехресті вулиць Степана Бандери та Лесі Українки біля однієї з адмінбудівель у центральному районі Дніпра пролунав вибух.  Унаслідок події загинув чоловік, ще четверо людей отримали поранення, серед них двоє поліцейських. Потерпілих госпіталізували.

За даними аналітичної платформи DeepState, російські війська активно зміцнюють плацдарм на західному березі річки Оскіл в районі Масютівки. Після зачистки Новомлинська ворог закріпився південніше, використовуючи Масютівку як ключовий пункт для перекидання підкріплень.