У Міноборони протестували українські безпілотні авіаційні комплекси
Джерело: пресслужба Міноборони
Міністерство оборони випробовує українські безпілотні авіаційні комплекси. На випробуваннях зокрема тестували переважно FPV-дрони від шістьох виробників.
Зауважується, що під час випробувань перевіряли роботу безпілотників під впливом випромінювання комплексу радіоелектронної боротьби (РЕБ). Також окремо тестували стійкість БпЛА до придушення сигналу відеозв’язку та каналу керування безпілотником.
У відомстві повідомили, що один з виробників продемонстрував серійну розробку дрона-камікадзе. Зразок показав стійкість каналів відеозв’язку та управління дроном у протистоянні з комплексом РЕБ. Окрім того, виробник наголосив, що розроблена модель уже добре зарекомендувала себе у бойових умовах та має досить стабільні показники у протистоянні з ворожими засобами РЕБ.
Тож, у разі успішних майбутніх випробувань і допуску до експлуатації цього БпАК, підприємство готове до масштабування виробництва.
Зазначається, що оборонне відомство влаштовує регулярні схожі випробування. Водночас кількість підприємств, які з власної ініціативи працюють над створенням сучасних українських безпілотників, нині сягає кількох сотень.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
- Україна має намір збільшити виробництво безпілотників вже цієї осені, оскільки країна збільшила атаки безпілотників на територію Росії.
- У 2023 році уряд виділив 40 мільярдів гривень для інвестицій у виробництво українських безпілотників. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що понад 40 компаній мають відповідні контракти з державою.
- Володимир Зеленський за підсумками наради повідомив про успішне застосування української далекобійної зброї – ціль уражено на відстані 700 кілометрів.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.