У Міноборони запевнили у початку закупівлі «окопних» систем РЕБ

Джерело: АрміяInform

Міністерство оборони України почало закупівлю індивідуальних засобів радіоелектронної боротьби, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Зазначається, що питання засобів радіоелектронної боротьби, в тому числі індивідуальних, так званих “окопних РЕБ”, перебуває на чільному місці серед пріоритетів оборонного відомства.

Черногоренко запевнила, що запрацювала агенція, яка займається саме закупівлею озброєння, а засоби РЕБ потрапляють у цю категорію.

Думаю, що дуже швидко зможемо вийти з результатами щодо активних прозорих закупівель, зокрема “окопних” РЕБ. Ми розуміємо, наскільки це важливо для захисту особового складу та захисту техніки, — додавла вона.

Водночас заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Вадим Сухаревський наголосив, що Україна у питаннях розвитку засобів РЕБ також покладається на партнерів по Коаліції дронів. Він додав, що ситуація на фронті постійно змінюється, і те, що добре працювало раніше, зараз може взагалі не давати результату, тому потрібно постійно удосконалюватися.

Коаліція дронів — це не лише про дрони. Нам потрібні компоненти, нам потрібні засоби РЕБ, нам потрібні засоби визначення дронів. Ми знаємо, як це зробити. Але ми дуже розраховуємо на наших союзників в цій допомозі, — зазначив Сухаревський.

Зауважимо, заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк розповів над чим нині працюють українські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ).

За його словами, вітчизняні зброярі посилено працюють над модернізацією та виробництвом чималої лінійки ОВТ. Зокрема, ПТРК, БпЛА, нових боєприпасів до вогнеметів і гранатометів. Також триває робота над модернізацією й виробництвом систем, які мають підвищити скритність роботи ППО тощо.

Незабаром ЗСУ можуть отримати певні новинки ОВТ, зокрема нові безпілотники різного призначення, системи РЕБ, спеціалізовані транспортні засоби, САУ, міномети, вітчизняного та іноземного виробництва, – повідомив заступник міністра оборони.

Раніше Швеція, Іспанія та Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної Коаліції дронів.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.