У Міноборони запевнили у початку закупівлі «окопних» систем РЕБ

Джерело: АрміяInform

Міністерство оборони України почало закупівлю індивідуальних засобів радіоелектронної боротьби, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

Зазначається, що питання засобів радіоелектронної боротьби, в тому числі індивідуальних, так званих “окопних РЕБ”, перебуває на чільному місці серед пріоритетів оборонного відомства.

Черногоренко запевнила, що запрацювала агенція, яка займається саме закупівлею озброєння, а засоби РЕБ потрапляють у цю категорію.

Думаю, що дуже швидко зможемо вийти з результатами щодо активних прозорих закупівель, зокрема “окопних” РЕБ. Ми розуміємо, наскільки це важливо для захисту особового складу та захисту техніки, — додавла вона.

Водночас заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Вадим Сухаревський наголосив, що Україна у питаннях розвитку засобів РЕБ також покладається на партнерів по Коаліції дронів. Він додав, що ситуація на фронті постійно змінюється, і те, що добре працювало раніше, зараз може взагалі не давати результату, тому потрібно постійно удосконалюватися.

Коаліція дронів — це не лише про дрони. Нам потрібні компоненти, нам потрібні засоби РЕБ, нам потрібні засоби визначення дронів. Ми знаємо, як це зробити. Але ми дуже розраховуємо на наших союзників в цій допомозі, — зазначив Сухаревський.

Зауважимо, заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк розповів над чим нині працюють українські виробники озброєння та військової техніки (ОВТ).

За його словами, вітчизняні зброярі посилено працюють над модернізацією та виробництвом чималої лінійки ОВТ. Зокрема, ПТРК, БпЛА, нових боєприпасів до вогнеметів і гранатометів. Також триває робота над модернізацією й виробництвом систем, які мають підвищити скритність роботи ППО тощо.

Незабаром ЗСУ можуть отримати певні новинки ОВТ, зокрема нові безпілотники різного призначення, системи РЕБ, спеціалізовані транспортні засоби, САУ, міномети, вітчизняного та іноземного виробництва, – повідомив заступник міністра оборони.

Раніше Швеція, Іспанія та Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної Коаліції дронів.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.