У Міноборони запустили службу супроводу військових
Джерело: пресслужба Міноборони
В Україні запустили службу супроводу військових та їхніх сімей, яка надаватиме допомогу у вирішенні правових, медичних та соціальних питань. Згідно з наказом №59, Міністерство оборони та Збройні сили створюють комплексну систему підтримки для захисників і їхніх рідних.
Наказ про запуск служби супроводу військових та їхніх сімей №59 від 29 січня 2025 року пройшов юридичну експертизу та був зареєстрований Міністерством юстиції України. Служби супроводу діятимуть у структурі Міноборони, Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту. У ЗСУ функції цих служб виконуватимуть підрозділи цивільно-військового співробітництва. Вони надаватимуть військовим та їхнім сім’ям консультації та допомогу з правових, соціально-побутових, медичних питань.
Запуск служб супроводу передбачає створення системи підтримки, яка забезпечуватиме військовослужбовців та їхніх рідних всебічною допомогою – від юридичних консультацій до організації медичної реабілітації.
Наші захисники мають знати, що вони та їхні сім’ї не залишаться сам на сам у складний момент. Ми створюємо систему підтримки, яка допомагатиме у будь-яких ситуаціях – скласти заяву, вирішити питання з отриманням виплат, проконсультують про можливості проходження реабілітації після поранення, нададуть юридичну консультацію та психологічну допомогу, – зазначив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
У межах підготовки до запуску служб супроводу проведено навчання перших груп фахівців. Вони здобули необхідні навички з надання правової та психологічної допомоги, організації медичного супроводу поранених, соціальної підтримки військових та їхніх родин, а також взаємодії з сім’ями загиблих, зниклих безвісти та полонених. Навчання проводилося у співпраці з волонтерськими організаціями та цивільними експертами.
Додамо, основне завдання служб супроводу полягатиме у допомозі військовослужбовцям у вирішенні низки соціальних та медичних питань. Так, серед них:
- супроводження поранених, в тому числі через надання їм допомоги у питаннях направлення та проходження військово-лікарських комісій та медико-соціальних лікарських комісій, підтримка комунікації з членами їх сімей
- супроводження членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених та надання їм допомоги у питаннях реалізації належних пільг і гарантій
- сприяння в оформленні документів, необхідних для надання їм посвідчень, що підтверджують статус особи, на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації
- участь у заходах супроводження або підтримки тих, хто звільняється зі служби.
Загалом служби супроводу охоплюватимуть близько двох десятків напрямків підтримки, що сприятиме посиленню соціального захисту військовослужбовців та їхніх сімей.
- Міноборони оновило правила подання та розгляду рапортів. Зауважується, що нові зміни спрямовані на захист прав військовослужбовців, чітке встановлення строків розгляду звернень та підвищення відповідальності командирів.
- Відповідно до сучасного Стандарту надання медичної допомоги, внесено зміни до переліку лікарських засобів та медвиробів, які мають бути у складі військових індивідуальних аптечок. Нововведення торкнулося антибактеріального препарату ципрофлоксацину.
- Українська платформа для розробки інноваційних рішень в інтересах ЗСУ Brave1 створила для українських військових “плащ-невидимку”. Його функція полягає у блокуванні випромінювання тепла, аби захисник був непомітним для противника.
Програмна директорка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі містечка Україна, голова правління Української мережі за права дитини, Дар’я Касьянова розповіла історію 10-річної дівчинки, котра через 9 місяців і 6 спроб змогла повернутися до своїх батьків.
На фронті загинув військовослужбовець, актор серіалів “Доктор Віра” і “Прогулянка у порожнечі” Олексій Самойленко, який долучився до лав ЗСУ у перші дні повномасштабного вторгнення.
Україна та Сполучені Штати підпишуть угоду про надра з метою зміцнення двосторонніх відносин та підтримки довгострокових зобов’язань США щодо безпеки України. Документ щодо українських ресурсів підпишуть глава МЗС України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо.
На Запоріжжі місцевий житель виявив невідомий вибухонебезпечний предмет на території дачного кооперативу. Фахівці ДСНС ідентифікували його як нездетоновану п’ятсоткілограмову авіаційну бомбу КАБ-500.
25 лютого Кабмін дозволив підприємствам, які ще не встигли підтвердити критичність та перебронювати працівників, зробити це до 31 березня. Відтак, бронювання працівників таких підприємств залишатимуться чинними.