У Міноборони заявили про спроби зриву закупівель харчування для ЗСУ: деталі

Джерело: Міноборони

“Державний оператор тилу” (DOT) повідомив, що недоброчесні постачальники намагаються зірвати закупівлі харчування для Збройних сил України.

Як розповіли у Державній агенції, 5 лютого компанія ТОВ “Трейд Полтава” подала позов до суду, яким намагається заблокувати 11 процедур закупівлі харчування, оголошених DOT минулої п’ятниці.

Командою DOT встановлено, що “Трейд Полтава”, відповідно до свого статуту та видів економічної діяльності, займається торгівлею шинами, ремонтом автомобільної техніки тощо. Жодних тендерів в Prozorro на постачання харчування, як для Міністерства оборони України, так і для інших замовників, даний постачальник не вигравав.

Окрім цього, вже інша юридична особа, а саме ТОВ “Трейд Граніт Інвест”,  пов’язана із колишньою групою “Трейд Коммодіті” бізнесмена Андрія Адамовського та ексчиновника уряду Януковича Владислава Якубовського, 6 лютого звернулась до суду з ідентичною позовною заявою.

6 лютого Київський окружний адміністративний суд своєю ухвалою повернув цю заяву, тобто відмовився її розглядати. Суд також встановив зловживання процесуальними правами ТОВ “Трейд Граніт Інвест”, а саме намагання втрутитись в автоматизований розподіл справ з метою визначення потрібного судді для розгляду справи.

“Очевидним є те, що позивачі, які є пов’язані між собою, намагаються подати якомога більше позовів, щоб зірвати закупівлі харчування для ЗСУ. З огляду на безпідставність позову розраховуємо на справедливе рішення суду та унеможливлення повторення ситуації із закупівлею харчування для ЗСУ”, – зазначили в DOT.

Заступник міністра оборони Віталій Половенко також прокоментував цю ситуацію й зазначив, що усі намагання компаній, які хочуть зірвати нашим військовим харчування, ставатимуть публічними.

“Ми говоритимемо про недоброчесних постачальників. Наші військові повинні забути про проблеми з якістю харчового забезпечення”, – наголосив Віталій Половенко.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.