У Міжнародний день Чорного моря Зеленський обговорив з прем’єром Болгарії безпеку у регіоні

Джерело: Офіс президента

31 жовтня, у Міжнародний день Чорного моря, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим. Сторони акцентували обговорення на питання реалізації безпеки в регіоні Чорного моря в контексті грубого порушення Росією свободи судноплавства.

Зеленський назвав “символічною” розмову у Міжнародний день Чорного моря.

На жаль, агресія Росії перетворила Чорноморський регіон на зону бойових дій і загроз для свободи судноплавства. Ми маємо спільними зусиллями знайти шляхи забезпечення безпеки в цьому важливому для Європи та світу регіоні, — зазначив президент.

Він також поінформував главу болгарського уряду про зусилля із забезпечення світової продовольчої безпеки шляхом тимчасового експортного коридору. Відзначено спільну ініціативу за участю Болгарії, Туреччини та Румунії стосовно протимінної діяльності в акваторії Чорного моря.

Окрім цього, глава Української держави надзвичайно позитивно оцінив активізацію українсько-болгарської співпраці.

Ми вже бачимо, як наша єдність, як міцна позиція чорноморських держав працює проти російської агресії. Ми також вдячні за політичну підтримку Болгарією європейських прагнень України, за активну участь у реалізації „Шляхів солідарності“ та імплементації Української формули миру, — наголосив він.

Також Денкова поінформували про ситуацію на фронті та нагальні потреби ЗСУ. Зеленський висловив вдячність за нещодавні рішення болгарського уряду щодо посилення військових спроможностей України й наголосив на пріоритетності зміцнення української ППО перед початком зимового періоду.

Довідка. 31 жовтня відзначається Міжнародний день Чорного моря. Започаткували цей день у 1996 році, як один з етапів реалізації Бухарестської конвенції, котра набула чинності 15 січня 1994 року. Шість причорноморських країн: Україна, Румунія, Болгарія, Туреччина, Грузія та Росія, зобов’язалися застосовувати заходи щодо захисту Чорного моря та контролю над його забрудненням.
Необхідність в такому документі виникла у зв’язку з небезпекою руйнування унікальних природних комплексів водної території. Тоді ж було вирішено зробити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря.
Чорне море має стратегічне значення не лише для сусідніх країн, але й для всієї Європи, Близького Сходу та глобальної продовольчої безпеки.

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.

В середу, 21 лютого, в Індії поліція застосувала сльозогінний газ, щоб розігнати тисячі протестуючих фермерів, які намагалися відновити марш до Нью-Делі.

Очікується, що до літа цього року чотири українських льотчики завершать навчання на винищувачах F-16. За словами речниці Національної гвардії Арізони, військові розпочали підготовку на базі 162-го винищувального крила в Тусоні у середині жовтня.

У звіті Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначено, що Росія відновлює свої зусилля з дестабілізації європейських країн і створення стратегічної загрози членам НАТО.