НАТО підтримає Україну системами ППО, боєприпасами та артилерією – Столтенберг

Джерело: The Guardian

11 жовтня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що підтримка України з боку Альянсу стосуватиметься “протиповітряної оборони, артилерії та боєприпасів”.

Столтенберг додав, що НАТО збільшило виробництво озброєння і представило підтримку України.

Протиповітряна оборона має вирішальне значення для захисту міст, економіки, критичної інфраструктури України. Це допомагає їм підтримувати самих себе, тому що тоді економіка може функціонувати. Тоді в Україні все може працювати. І це допоможе українцям також виробляти, торгувати, функціонувати як нормальна країна. І це збільшить їхню здатність фінансувати та самостійно забезпечувати боєприпаси для війни, — наголосив глава Альянсу.

Зауважимо, 11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Нагадаємо, 4 жовтня НАТО підтвердило свою довгострокову підтримку Києву після засідання нової ради оборони між військовим альянсом та Україною.

9 жовтня Парламентська асамблея НАТО надіслала рішуче послання, закликаючи уряди країн Альянсу “стояти поруч з Україною до досягнення перемоги”, як чітко зазначено в одній з резолюцій.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.