У Молдові на даху посольства в Кишиневі росіяни облаштували «шпигунський пункт» — ЗМІ

Джерело: спільний матеріал Jurnal TV та The Insider.

РФ посилює розвідку за урядом Молдови з даху посольства РФ у Кишиневі. Там щороку зростає кількість пристроїв, які передають дані, і постійно з’являються таємничі люди.

Розслідувачі помітили, що рух на даху дипмісії РФ відбувається особливо перед виборами президента, парламенту чи візитами до країни іноземних делегацій. Прикладами стали червневий Євросаміт і травнева хакерська атака на урядові мережі, коли стався виток тисяч секретних документів.

Журналісти вважають, що на дах приходять засекречені офіцери зв’язку з ГРУ та СЗР РФ, які тісно пов’язані з хакерськими угрупованнями. Останні зламували пошту ексканцлерки Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона та ексдержсекретарки США Гілларі Клінтон.

У Прикордонній службі Молдови помітили, що дружини деяких російських офіцерів розвідки підозріло часто літають до Москви і назад. В їхній ручній поклажі знаходять близько 5-6 флешок і жорсткі диски.

“Ми думаємо, що цих жінок використовують як кур’єрів для перевезення занадто важких файлів. Вони користуються дипломатичним імунітетом і доглядати їх, на жаль, ми не маємо права”, — сказав співрозмовник.

У Молдові російська розвідка стала активнішою з 2015 року, коли РФ остаточно робила ставку на соціаліста Ігоря Додона, який за рік займав крісло президента країни.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.