У Молдові на даху посольства в Кишиневі росіяни облаштували «шпигунський пункт» — ЗМІ
Джерело: спільний матеріал Jurnal TV та The Insider.
РФ посилює розвідку за урядом Молдови з даху посольства РФ у Кишиневі. Там щороку зростає кількість пристроїв, які передають дані, і постійно з’являються таємничі люди.
Розслідувачі помітили, що рух на даху дипмісії РФ відбувається особливо перед виборами президента, парламенту чи візитами до країни іноземних делегацій. Прикладами стали червневий Євросаміт і травнева хакерська атака на урядові мережі, коли стався виток тисяч секретних документів.
Журналісти вважають, що на дах приходять засекречені офіцери зв’язку з ГРУ та СЗР РФ, які тісно пов’язані з хакерськими угрупованнями. Останні зламували пошту ексканцлерки Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона та ексдержсекретарки США Гілларі Клінтон.
У Прикордонній службі Молдови помітили, що дружини деяких російських офіцерів розвідки підозріло часто літають до Москви і назад. В їхній ручній поклажі знаходять близько 5-6 флешок і жорсткі диски.
“Ми думаємо, що цих жінок використовують як кур’єрів для перевезення занадто важких файлів. Вони користуються дипломатичним імунітетом і доглядати їх, на жаль, ми не маємо права”, — сказав співрозмовник.
У Молдові російська розвідка стала активнішою з 2015 року, коли РФ остаточно робила ставку на соціаліста Ігоря Додона, який за рік займав крісло президента країни.
- Молдовська залізниця погодила надання знижки у розмірі 27% до нинішніх тарифів на транзитні перевезення української агропродукції територією Республіки Молдова у напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац.
- У середу, 19 липня, на своїй інавгурації новий лідер молдовського регіону Гагаузія висловила подяку багатому магнату, заочно ув’язненому за шахрайство і підтримала його заклики до тісніших зв’язків з Росією.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.