У Молдові на даху посольства в Кишиневі росіяни облаштували «шпигунський пункт» — ЗМІ

Джерело: спільний матеріал Jurnal TV та The Insider.

РФ посилює розвідку за урядом Молдови з даху посольства РФ у Кишиневі. Там щороку зростає кількість пристроїв, які передають дані, і постійно з’являються таємничі люди.

Розслідувачі помітили, що рух на даху дипмісії РФ відбувається особливо перед виборами президента, парламенту чи візитами до країни іноземних делегацій. Прикладами стали червневий Євросаміт і травнева хакерська атака на урядові мережі, коли стався виток тисяч секретних документів.

Журналісти вважають, що на дах приходять засекречені офіцери зв’язку з ГРУ та СЗР РФ, які тісно пов’язані з хакерськими угрупованнями. Останні зламували пошту ексканцлерки Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона та ексдержсекретарки США Гілларі Клінтон.

У Прикордонній службі Молдови помітили, що дружини деяких російських офіцерів розвідки підозріло часто літають до Москви і назад. В їхній ручній поклажі знаходять близько 5-6 флешок і жорсткі диски.

“Ми думаємо, що цих жінок використовують як кур’єрів для перевезення занадто важких файлів. Вони користуються дипломатичним імунітетом і доглядати їх, на жаль, ми не маємо права”, — сказав співрозмовник.

У Молдові російська розвідка стала активнішою з 2015 року, коли РФ остаточно робила ставку на соціаліста Ігоря Додона, який за рік займав крісло президента країни.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.