У Москві намагаються зібрати добровольців для війни проти України серед працівників будівельних фірм – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

Британські розвідники повідомили, що влада Москви шукає “добровольців” для війни проти України серед працівників будівельних фірм, співробітниками яких, в основному, є вихідці з бідних регіонів РФ. Таким чином Росія продовжує намагання максимально мінімізувати вплив війни на заможних москвичів.

За даними фахівців, муніципальна влада Москви, імовірно, погрожує розірвати контракти з будівельними фірмами, якщо вони не досягнуть квот на надання “добровольців” для війни в Україні.

Повідомляється, що одна компанія поставила собі за мету знайти 30 “добровольців” до кінця серпня 2023 року.

На думку фахівців, пошуки таких “добровольців”, перш за все торкнуться етнічних менших з бідніших регіонів РФ, таких як Дагестан, а також вихідців країн Центральної Азії, які є працівниками більшості будівельних фірм Москви.

У розвідці резюмували, що такі заходи, найімовірніше, проводяться щонайменше з мовчазної згоди мера російської столиці Сергія Собяніна.

“Це продовжує його послужний список у спробах мінімізувати вплив конфлікту на заможніших москвичів, водночас підтримуючи військові дії”, – додали фахівці.

  • Фахівці Інституту вивчення війни зреагували на заяву глави Чечні Рамзана Кадирова про розгортання його батальйону “Ахмат” у Бахмуті. Однак на думку експертів, поява чеченського батальйону у Бахмуті не підсилить війська РФ, оскільки раніше “Ахмат” не показав жодних результатів на інших напрямах фронту.

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.