У Музеї Ван Гога в Амстердамі з’явився аудіогід українською мовою

Фото: Олена Зеленська/Telegram
Джерело: Олена Зеленська/Telegram
У межах проєкту з упровадження українських аудіогідів у найвідоміших пам’ятках світу аудіогід українською мовою запрацював у Музеї Ван Гога в Амстердамі (Королівство Нідерланди).
Нині проєкт охопив уже 80 об’єктів у 44 країнах, серед яких Версаль у Франції та Колізей у Римі.
Музей Ван Гога – художній музей в Амстердамі, присвячений життю та творчості нідерландського художника Вінсента Ван Гога. Заклад відкрито в 1973 році на Музейній площі столиці Нідерландів.
Музей має найбільшу у світі колекцію шедеврів Ван Гога, що налічує понад 1300 творів. Зокрема, це 200 картин, 400 малюнків і 700 листів. Частиною колекції є такі всесвітньо відомі полотна, як “Соняшники”, “Цвіт мигдалю” та “Вечеря картоплею”.
“В Україні дуже популярні роботи Ван Гога, особливо “Соняшники” та “Зоряна ніч”. Можливо, це тому, що соняшники – дуже символічна для України квітка. А жовтий та синій, улюблені кольори самого Ван Гога, – також кольори нашої символіки. І ось тепер нас зблизить іще й мова. Ми хочемо, щоб мільйони наших вимушених переселенців краще розуміли культури, у яких опинилися. Нехай соняшники завжди квітнуть для наших країн, і кожна зоряна ніч буде спокійною та безпечною”, – зазначила Олена Зеленська.
Підготувала тексти для аудіогіда українською мовою нідерландсько-українська перекладачка Ірина Коваль, адаптацію та редагування зробив відомий український поет і літературний редактор Юрій Лисенко (Юрко Позаяк). Начитування та запис текстів українською здійснив актор дубляжу Павло Скороходько, якого обрано для озвучування Вінсента Ван Гога. Голосом ж аудіогіда стала одна з найвідоміших українських артисток Ірма Вітовська.
- У Національному музеї мистецтв запрацював україномовний гід, який став третім в Азербайджанській Республіці.
- В Археологічному музеї Нікосії, найбільшому музеї Кіпру, запрацював ювілейний, 70-й україномовний аудіогід.
- Один із п’яти найбільших і найвідвідуваніших музеїв світу – Метрополітен-музей у Нью-Йорку – у межах кампанії “МЕТ говорить українською” невдовзі матиме українські аудіокоментарі до експонатів.
У Мексиці озброєні злочинці атакували вантажівку, яка перевозила 33 тонни золотого і срібного концентрату.
Міністерство юстиції України опублікувало на своїй сторінці в TikTok жартівливе відео, на якому працівники відомства показали, що на їхніх телефонах головним фото є зображення міністерки Ольги Стефанішиної.
Стартап американського мільярдера Ілона Маска xAI випустив оновлення свого чат-боту на основі штучного інтелекту Grok.
Трьох чоловіків, які діяли на замовлення російської приватної військової компанії “Вагнер”, визнали винними у підпалі складу на сході Лондона, пов’язаного з допомогою Україні.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що у межах ініціативи президента Bring Kids Back UA на підконтрольну територію України повернули ще сімох українських дітей з окупації.