У МЗС Чехії запропонували безстрокову заборону посвідок на проживання для росіян

Джерело: CTK

Міністерство закордонних справ Чехії запропонувало продовжити заборону на видачу віз та посвідки на проживання для громадян Росії та Білорусі і зробити обмеження безстроковим.

Запроваджені раніше правила діють до 31 березня 2024 року, тож у чеському відомстві планують зробити заборону постійною.

Невдовзі після повномасштабного нападу Росії на Україну у 2022 році уряд Чехії вирішив припинити видачу віз громадянам Росії, а згодом і Білорусі, за винятком гуманітарних випадків.

Також росіянам заборонили безвізовий транзит через чеські аеропорти. У червні 2022 року обмеження продовжили до березня 2023 року, а згодом ще на рік.

З 2023 року заборона також поширюється на громадян Російської Федерації та Білорусі, що одночасно є громадянами іншої держави.

Також у Празі переконані, що відсутність прикордонного контролю у Шенгенській зоні ускладнює відстеження потенційних співробітників спецслужб РФ. Тож у межах 12-го пакету санкцій ЄС Чехія розробляє заходи, що обмежать можливості російських дипломатів виїжджати за межі тієї країни, де вони проходять дипломатичну службу.

Важливо нагадати, що 15 листопада 2023 року уряд Чехії, за пропозицією глави МЗС Яна Ліпавського, додав російське державне агентство “Госзагрансобственность” до національного списку санкцій. Тобто державна установа, яка управляє російською нерухомістю по всьому світу і підпорядковується безпосередньо президенту Росії Володимиру Путіну. Відтепер Росія не зможе розпоряджатися нерухомістю та рахунками на території Чехії.

  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.
  • 18 січня Естонія заявила, що не продовжуватиме дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.
  • Понад 1 000 громадян Росії, що проживають в Латвії, можуть бути видворені з країни найближчим часом, поінформувала керівниця Управління у справах громадянства і міграції Майра Розе.
  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
  • Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

За словами президента Володимира Зеленського, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розробляє два варіанти плану подальших дій: якщо Україна отримає допомогу США, вона зможе перейти в наступ, якщо ні – їй доведеться зосередитися лише на захисті.