У МЗС Чехії запропонували безстрокову заборону посвідок на проживання для росіян

Джерело: CTK

Міністерство закордонних справ Чехії запропонувало продовжити заборону на видачу віз та посвідки на проживання для громадян Росії та Білорусі і зробити обмеження безстроковим.

Запроваджені раніше правила діють до 31 березня 2024 року, тож у чеському відомстві планують зробити заборону постійною.

Невдовзі після повномасштабного нападу Росії на Україну у 2022 році уряд Чехії вирішив припинити видачу віз громадянам Росії, а згодом і Білорусі, за винятком гуманітарних випадків.

Також росіянам заборонили безвізовий транзит через чеські аеропорти. У червні 2022 року обмеження продовжили до березня 2023 року, а згодом ще на рік.

З 2023 року заборона також поширюється на громадян Російської Федерації та Білорусі, що одночасно є громадянами іншої держави.

Також у Празі переконані, що відсутність прикордонного контролю у Шенгенській зоні ускладнює відстеження потенційних співробітників спецслужб РФ. Тож у межах 12-го пакету санкцій ЄС Чехія розробляє заходи, що обмежать можливості російських дипломатів виїжджати за межі тієї країни, де вони проходять дипломатичну службу.

Важливо нагадати, що 15 листопада 2023 року уряд Чехії, за пропозицією глави МЗС Яна Ліпавського, додав російське державне агентство “Госзагрансобственность” до національного списку санкцій. Тобто державна установа, яка управляє російською нерухомістю по всьому світу і підпорядковується безпосередньо президенту Росії Володимиру Путіну. Відтепер Росія не зможе розпоряджатися нерухомістю та рахунками на території Чехії.

  • Франція висилатиме іноземців, зокрема росіян, що загрожують державній безпеці. Такий крок є відповіддю на напад ісламіста на школу в Аррас 13 жовтня. Громадянин РФ убив вчителя і поранив трьох осіб, поінформували у Міністерстві внутрішніх справ.
  • 18 січня Естонія заявила, що не продовжуватиме дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.
  • Понад 1 000 громадян Росії, що проживають в Латвії, можуть бути видворені з країни найближчим часом, поінформувала керівниця Управління у справах громадянства і міграції Майра Розе.
  • Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
  • Служба держбезпеки Латвії затримала чотирьох громадян країни за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.