У МЗС обурені заявою комісара ЕКОВАС про «геноцид на Донбасі»
Джерело: пресслужба МЗС
У МЗС України висловили глибоке обурення заявою комісара з політичних питань, миру та безпеки Економічного співтовариства країн Західної Африки Абдуль Фатау Мусаха на полях міністерської конференції Форуму партнерства Росія-Африка у Сочі, в якій Україну безпідставно звинуватили у “геноциді на Донбасі”, “державному тероризмі” та причетності до дестабілізації африканських країн регіону та бездумно тиражують російську пропаганду, яка не має нічого спільного з дійсністю.
Подібні зневажливі та брехливі заяви також дискредитують їхнього автора, адже суперечать фактам дійсності, зафіксованим у численних резолюціях Ради безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, рішеннях інших міжнародних організацій, – наголосили у відомстві.
Та додали, що Україна завжди прагнула розвивати взаємовигідні, партнерські відносини з усіма державами Африки, включно з членами ЕКОВАС, на засадах рівності, взаємної поваги та невтручання у внутрішні справи країн.
У МЗС нагадали, що у березні ЕКОВАС акредитувало посла України. З огляду на важливість розбудови системних відносин з країнами цього поважного регіонального об’єднання, Україна також започаткувала діяльність нових посольств у низці країн-членів ЕКОВАС. Крім того, Україна надала через структури ООН гуманітарну допомогу одній з країн ЕКОВАС, посиливши продовольчу безпеку та стійкість всередині обʼєднання.
Також відомство закликало не забувати й про багаторічний внесок України у збереження та підтримку миру в Західній Африці: активну участь українських контингентів в операціях з підтримання миру під егідою ООН у Кот-д’Івуарі, Ліберії та Сьєрра-Леоне.
Заяви, в яких комісар намагався покласти на Україну відповідальність за деградацію безпекової ситуації в регіоні Сахелю, не лише підривають довірливі відносини, які склалися між Україною та учасниками Економічного співтовариства країн Західної Африки, але й завдають серйозної шкоди репутації ЕКОВАС. Адже це обʼєднання завжди виступало за повагу до суверенітету та територіальної цілісності держав, прагнуло забезпечити регіональну єдність країн Західної Африки та рішуче засуджувало антиконституційні заколоти проти законно обраних урядів держав регіону, – мовиться у повідомленні.
Відтак МЗС України вимагає від керівництва ЕКОВАС рішуче засудити ганебні висловлювання її представника та надалі уникати таких заяв, що суперечать духу дружби та взаємної поваги, якими характеризуються відносини України з державами усього Африканського континенту.
- З України відправили судно з вантажем, яке доставить 3 847,9 тонни кукурудзи до Мозамбіку, та 19 179,6 тонни до Малаві. Ця відправка стала можливою завдяки щедрим донорським внескам Швеції, Нідерландів, Франції, Південної Кореї та Португалії.
- У межах гуманітарної продовольчої програми Grain from Ukraine Україна планує відправити 57 тис. тонн зерна до Нігерії та Судану.
- Катар вніс $20 млн у гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine. 8 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом аль-Тані. Зокрема сторони обговорили організацію майбутнього Глобального саміту миру та реалізацію Української формули миру.
ГО “КиївПрайд” організовує благодійний фестиваль “Квір-пропаганда Фест”. Однак дати заходу збігаються з Днем пам’яті жертв Голодомору, що викликало обурення у суспільстві.
Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що днями до України прийде незначне потепління.
Г
Міністерство оборони України офіційно допустило до використання у Силах оборони дистанційно керований вогневий модуль “Пернач” українського виробництва.
У Міністерстві оборони України підтвердили, що військовозобов’язані особи з діагнозами ВІЛ чи туберкульоз також можуть бути мобілізованими до лав армії.
У Великій Британії парамедик вчинив сексуальне насильство над матір’ю-одиначкою в кареті швидкої допомоги.