У МЗС прокоментували спроби РФ налагодити експорт зернових у Чорному морі без відновлення експорту українського збіжжя

Джерело: МЗС України

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували інформацію про спроби Російської Федерації налагодити експорт зернових у Чорному морі без відновлення експорту українського збіжжя з українських портів.

У відомстві зазначили, що після виходу із “Чорноморської зернової ініціативи” РФ почала ракетними ударами системно знищувати інфраструктуру українських портів та місця зберігання зернових. Такі дії мали на меті унеможливити подальший експорт українських зернових морським шляхом, зменшити пропозицію на глобальних ринках та підвищити ціни на продовольство для власної вигоди.

Водночас, грубо порушуючи міжнародне право, російська армія продовжує перешкоджати судноплавству в Чорному морі.

“Розгляд можливості підтримки експорту Росією зернових у Чорному морі без відновлення експорту українських зернових з українських портів завдасть серйозного удару по міжнародних зобов’язаннях та міжнародному праву, заохочуватиме Москву до подальших агресивних дій та посилюватиме її відчуття безкарності”, – наголосили у дипломатичному відомстві України.

А також додали, що Україна, як один із гарантів глобальної продовольчої безпеки, зацікавлена у відновленні функціонування “Чорноморської зернової ініціативи” задля продовження експорту української сільськогосподарської продукції на іноземні ринки, зокрема Африки та Азії.

“Ми також активно працюємо над запуском альтернативних маршрутів. Чорне море має залишатися відкритим для вільної та безпечної торгівлі. У цьому контексті розраховуємо, що Туреччина, яка неодноразово підтверджувала свою непорушну позицію щодо збереження та чіткого дотримання норм міжнародного права, а також інші причетні сторони, використають свій авторитет задля запобігання спробам Росії знову порушити міжнародні зобов’язання та шантажувати світ новими продовольчими кризами”, – заявили у МЗС України.

26 лютого заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.