У МЗС прокоментували спроби РФ налагодити експорт зернових у Чорному морі без відновлення експорту українського збіжжя
Джерело: МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України прокоментували інформацію про спроби Російської Федерації налагодити експорт зернових у Чорному морі без відновлення експорту українського збіжжя з українських портів.
У відомстві зазначили, що після виходу із “Чорноморської зернової ініціативи” РФ почала ракетними ударами системно знищувати інфраструктуру українських портів та місця зберігання зернових. Такі дії мали на меті унеможливити подальший експорт українських зернових морським шляхом, зменшити пропозицію на глобальних ринках та підвищити ціни на продовольство для власної вигоди.
Водночас, грубо порушуючи міжнародне право, російська армія продовжує перешкоджати судноплавству в Чорному морі.
“Розгляд можливості підтримки експорту Росією зернових у Чорному морі без відновлення експорту українських зернових з українських портів завдасть серйозного удару по міжнародних зобов’язаннях та міжнародному праву, заохочуватиме Москву до подальших агресивних дій та посилюватиме її відчуття безкарності”, – наголосили у дипломатичному відомстві України.
А також додали, що Україна, як один із гарантів глобальної продовольчої безпеки, зацікавлена у відновленні функціонування “Чорноморської зернової ініціативи” задля продовження експорту української сільськогосподарської продукції на іноземні ринки, зокрема Африки та Азії.
“Ми також активно працюємо над запуском альтернативних маршрутів. Чорне море має залишатися відкритим для вільної та безпечної торгівлі. У цьому контексті розраховуємо, що Туреччина, яка неодноразово підтверджувала свою непорушну позицію щодо збереження та чіткого дотримання норм міжнародного права, а також інші причетні сторони, використають свій авторитет задля запобігання спробам Росії знову порушити міжнародні зобов’язання та шантажувати світ новими продовольчими кризами”, – заявили у МЗС України.
- Росія, після того, як у липні відмовилась продовжувати зернову угоду, пропонує новий план, який збирається обговорити з Туреччиною.
- Попри погрози з боку РФ, вже друге з заблокованих через війну суден вийшло з Одеського порту та проходить тимчасовим коридором.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.