У МЗС України зробили заяву щодо припинення консульських послуг чоловікам за кордоном

Джерело: глава МЗС Дмитро Кулеба у X (Twitter) та ZN.UA

Українське ЗМІ поширило інформацію, що з 23 квітня набуде чинности припинення консульських послуг, яке триватиме до офіційного роз’яснення закону про мобілізацію. Глава МЗС Дмитро Кулеба прокоментував ці заяви.

“Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення, – написав він. – Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна”.

Зауважимо, що згідно з документом, опублікованим виданням “Дзеркало Тижня”, надання консульських послуг для чоловіків рекомендується тимчасово зупинити “з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язків щодо врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування та наявності військово-облікових документів”.

Фото: ZN.UA

Натомість чоловіки зможуть оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Деякі установи, як, наприклад, консульство України в Польщі, вже зупинили прийом документів від військовозобов’язаних до отримання вказівок від МЗС.

Кулеба зауважив, що оновлювати свої документи в ТЦК треба було ще до ухвалення нового закону про мобілізацію.

“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно”, – додав міністр.

За його словами, МЗС України скоро оприлюднить детальні інструкції про те, як чоловіки мобілізаційного віку можуть отримувати консульські послуги у зарубіжних дипломатичних представництвах. Це станеться в контексті майбутнього введення в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” та після його офіційного застосування.

  • 11 квітня народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
  • Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.
  • Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.