У Намібії скасували закон про заборону одностатевого сексу за згодою

Джерело: The Guardian

Верховний суд Намібії скасував закон, який забороняв одностатевий секс за спільною згодою.

Відповідний закон Намібії залишився “у спадок” від Південної Африки, від якої вона здобула незалежність у 1990 році. Попри те, що закон був лише формальністю, активісти наполягають, що він сприяв дискримінації ЛГБТ-спільноти, зокрема з боку поліції.

Фрідель Даусаб, намібійський ЛГБТК+ активіст, який подав позов про скасування закону, сказав, що після скасування закону “перестав почуватись злочинцем, який переховується у власній країні лише за те, ким він є”.

“Як і більшість звичайних намібійців, я завжди хотів отримати шанс знайти кохання. Сьогодні я відчуваю себе ближчим до цієї мети”, – сказав він.

Невідомо, чи буде уряд Намібії оскаржувати це рішення, а представники офісу генерального прокурора не дали коментарів.

UNAIDs, агентство ООН, яке виступає за глобальні дії проти ВІЛ та СНІДу, заявило, що закон сприяв дискримінації ЛГБТК+ намібійців у закладах охорони здоров’я, та що це рішення спонукатиме більше людей звертатися для тестування та лікування ВІЛ.

“Декриміналізувавши одностатеві стосунки, Намібія створює безпечніше середовище для спільнот ЛГБТК+”, – сказала Енн Гітуку-Шонгве, регіональна директорка UNAids у Східній та Південній Африці.

  • Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі повідомив, що правляча партія “Грузинська мрія” внесе до парламенту пакет законопроєктів, що обмежує права ЛГБТ. Він включає проєкт закону “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх” та поправки до ще 18 законів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.

У Словаччині щонайменше 15 осіб постраждали через обвал сцени та великого намету на музичному фестивалі Pohoda, що відбувався у місті Тренчин неподалік від кордону з Чехією. Причиною інциденту стала негода з сильним вітром та грозою.

Замах на життя кандидата у президенти США Дональда Трампа став найважливішим моментом у політиці Сполучених Штатів за останні десятиліття. Історія говорить, що Трамп повернеться до Білого дому.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них.