У Намібії скасували закон про заборону одностатевого сексу за згодою

Джерело: The Guardian

Верховний суд Намібії скасував закон, який забороняв одностатевий секс за спільною згодою.

Відповідний закон Намібії залишився “у спадок” від Південної Африки, від якої вона здобула незалежність у 1990 році. Попри те, що закон був лише формальністю, активісти наполягають, що він сприяв дискримінації ЛГБТ-спільноти, зокрема з боку поліції.

Фрідель Даусаб, намібійський ЛГБТК+ активіст, який подав позов про скасування закону, сказав, що після скасування закону “перестав почуватись злочинцем, який переховується у власній країні лише за те, ким він є”.

“Як і більшість звичайних намібійців, я завжди хотів отримати шанс знайти кохання. Сьогодні я відчуваю себе ближчим до цієї мети”, – сказав він.

Невідомо, чи буде уряд Намібії оскаржувати це рішення, а представники офісу генерального прокурора не дали коментарів.

UNAIDs, агентство ООН, яке виступає за глобальні дії проти ВІЛ та СНІДу, заявило, що закон сприяв дискримінації ЛГБТК+ намібійців у закладах охорони здоров’я, та що це рішення спонукатиме більше людей звертатися для тестування та лікування ВІЛ.

“Декриміналізувавши одностатеві стосунки, Намібія створює безпечніше середовище для спільнот ЛГБТК+”, – сказала Енн Гітуку-Шонгве, регіональна директорка UNAids у Східній та Південній Африці.

  • Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі повідомив, що правляча партія “Грузинська мрія” внесе до парламенту пакет законопроєктів, що обмежує права ЛГБТ. Він включає проєкт закону “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх” та поправки до ще 18 законів.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський спростував заяву лідера РФ Володимира Путіна про оточення українських військових у Курській області, назвавши це “відвертою дезінформацією”.

Російські військові внесли технічні зміни у керовані авіаційні бомби (КАБи) і тепер вони летять на більшу відстань.

В Україні накопичено достатні запаси паливно-мастильних матеріалів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду. 

За даними ЗМІ американці, які створюють фейкові новини про кандидатку на пост президента США Камалу Гарріс, працюють на розвідку Росії.

Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня.