У Намібії скасували закон про заборону одностатевого сексу за згодою
Джерело: The Guardian
Верховний суд Намібії скасував закон, який забороняв одностатевий секс за спільною згодою.
Відповідний закон Намібії залишився “у спадок” від Південної Африки, від якої вона здобула незалежність у 1990 році. Попри те, що закон був лише формальністю, активісти наполягають, що він сприяв дискримінації ЛГБТ-спільноти, зокрема з боку поліції.
Фрідель Даусаб, намібійський ЛГБТК+ активіст, який подав позов про скасування закону, сказав, що після скасування закону “перестав почуватись злочинцем, який переховується у власній країні лише за те, ким він є”.
“Як і більшість звичайних намібійців, я завжди хотів отримати шанс знайти кохання. Сьогодні я відчуваю себе ближчим до цієї мети”, – сказав він.
Невідомо, чи буде уряд Намібії оскаржувати це рішення, а представники офісу генерального прокурора не дали коментарів.
UNAIDs, агентство ООН, яке виступає за глобальні дії проти ВІЛ та СНІДу, заявило, що закон сприяв дискримінації ЛГБТК+ намібійців у закладах охорони здоров’я, та що це рішення спонукатиме більше людей звертатися для тестування та лікування ВІЛ.
“Декриміналізувавши одностатеві стосунки, Намібія створює безпечніше середовище для спільнот ЛГБТК+”, – сказала Енн Гітуку-Шонгве, регіональна директорка UNAids у Східній та Південній Африці.
- Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі повідомив, що правляча партія “Грузинська мрія” внесе до парламенту пакет законопроєктів, що обмежує права ЛГБТ. Він включає проєкт закону “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх” та поправки до ще 18 законів.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.