У NASA розпочали масштабне скорочення працівників

Джерело: Axios

Американське космічне агентство NASA ліквідувало Офіс головного наукового співробітника, а також Управління науки, політики та стратегії спільно з низкою інших підрозділів.

Скорочення відбуваються на тлі можливих значних урізань фінансування наукових програм NASA, зокрема тих, що стосуються дослідження змін клімату.

Раніше посаду головного науковця займала кліматолог Кетрін Келвін, котра водночас була старшим радником NASA з питань клімату. Її звільнення викликало занепокоєння щодо майбутнього наукових досліджень агентства, особливо в галузі вивчення змін клімату, спричинених людською діяльністю.

У внутрішньому листі виконуюча обов’язки адміністратора NASA Джанет Петро пояснила, що скорочення є частиною “поступового” зменшення штату. Заходи ухвалені у відповідь на відповідні розпорядження президента США Дональда Трампа та в координації з Управлінням управління персоналом і Управлінням управління та бюджету.

Також ліквідовано підрозділ Офісу різноманітності, рівності, інклюзії та доступності, що діяв у межах Офісу рівних можливостей NASA.

Загалом скорочення торкнулися близько 20 співробітників агентства.

Речниця NASA Шеріл Ворнер у коментарі для Axios підтвердила ліквідацію зазначених офісів та звільнення персоналу.

Для оптимізації нашої команди, а також на виконання виконавчого розпорядження NASA розпочинає поетапний підхід до скорочення штату, – заявила вона.

Офіс головного науковця відігравав ключову роль у формуванні наукової політики агентства та забезпечував незалежні оцінки для адміністрації NASA.

Офіс науки, політики та стратегії, створений у 2021 році, був домом для головного технолога NASA та головного економіста. Його завданням було надання керівництву агентства стратегічних рішень, заснованих на наукових доказах.

Зміни в NASA вже зазнали критики. Так, Грант Тремблей, керівник зовнішніх зв’язків Центру астрофізики Гарварда та Смітсонівського інституту, у своєму дописі на платформі X висловив занепокоєння щодо майбутнього агентства.

NASA – маленьке агентство, але, можливо, найлегендарніше та найулюбленіше у світі. Його руйнування вже розпочалося, і скорочення будуть настільки масштабними, що через рік ми його не впізнаємо, – написав він.

Наразі невідомо, як скорочення вплинуть на майбутні наукові дослідження NASA. Проте ліквідація ключових офісів викликає серйозні побоювання щодо довгострокових перспектив агентства у сфері наукових відкриттів та міжнародної співпраці.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.