У NASA розпочали масштабне скорочення працівників

Джерело: Axios

Американське космічне агентство NASA ліквідувало Офіс головного наукового співробітника, а також Управління науки, політики та стратегії спільно з низкою інших підрозділів.

Скорочення відбуваються на тлі можливих значних урізань фінансування наукових програм NASA, зокрема тих, що стосуються дослідження змін клімату.

Раніше посаду головного науковця займала кліматолог Кетрін Келвін, котра водночас була старшим радником NASA з питань клімату. Її звільнення викликало занепокоєння щодо майбутнього наукових досліджень агентства, особливо в галузі вивчення змін клімату, спричинених людською діяльністю.

У внутрішньому листі виконуюча обов’язки адміністратора NASA Джанет Петро пояснила, що скорочення є частиною “поступового” зменшення штату. Заходи ухвалені у відповідь на відповідні розпорядження президента США Дональда Трампа та в координації з Управлінням управління персоналом і Управлінням управління та бюджету.

Також ліквідовано підрозділ Офісу різноманітності, рівності, інклюзії та доступності, що діяв у межах Офісу рівних можливостей NASA.

Загалом скорочення торкнулися близько 20 співробітників агентства.

Речниця NASA Шеріл Ворнер у коментарі для Axios підтвердила ліквідацію зазначених офісів та звільнення персоналу.

Для оптимізації нашої команди, а також на виконання виконавчого розпорядження NASA розпочинає поетапний підхід до скорочення штату, – заявила вона.

Офіс головного науковця відігравав ключову роль у формуванні наукової політики агентства та забезпечував незалежні оцінки для адміністрації NASA.

Офіс науки, політики та стратегії, створений у 2021 році, був домом для головного технолога NASA та головного економіста. Його завданням було надання керівництву агентства стратегічних рішень, заснованих на наукових доказах.

Зміни в NASA вже зазнали критики. Так, Грант Тремблей, керівник зовнішніх зв’язків Центру астрофізики Гарварда та Смітсонівського інституту, у своєму дописі на платформі X висловив занепокоєння щодо майбутнього агентства.

NASA – маленьке агентство, але, можливо, найлегендарніше та найулюбленіше у світі. Його руйнування вже розпочалося, і скорочення будуть настільки масштабними, що через рік ми його не впізнаємо, – написав він.

Наразі невідомо, як скорочення вплинуть на майбутні наукові дослідження NASA. Проте ліквідація ключових офісів викликає серйозні побоювання щодо довгострокових перспектив агентства у сфері наукових відкриттів та міжнародної співпраці.

9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.

За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.

Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.