У НАТО стартували масштабні ядерні навчання

Джерело: пресслужба НАТО

НАТО розпочав свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon за участю понад 60 літаків, котрі виконуватимуть тренувальні польоти над Західною Європою.

Навчання триватимуть два тижні і до них залучені літаки-винищувачі, здатні нести американські ядерні боєголовки, але які не будуть оснащені жодною справжньою зброєю.

Ядерна безпека є наріжним каменем безпеки Альянсу, –  наголосив Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. – Steadfast Noon – це важлива перевірка сил ядерного стримування Альянсу і є чітким сигналом будь-якому супротивнику про те, що НАТО захищатиме і оборонятиме усіх членів Альянсу.

У Steadfast Noon беруть участь дві тисячі військовослужбовців з восьми авіабаз і різні типи літаків, зокрема, літаки, здатні нести ядерну зброю, бомбардувальники, винищувачі супроводження, літаки-заправники і літаки, здатні вести розвідку і радіоелектронну боротьбу.

Під час цьогорічних навчань польоти будуть виконуватись в основному над країнами-господарями – Бельгією і Нідерландами, а також у повітряному просторі Данії і Сполученого Королівства, і над Північним морем. Планування навчань розпочалось рік тому, і тринадцять членів Альянсу надсилають свої літаки для участі у тренуваннях.

НАТО здійснює кроки задля забезпечення захищеності, безпеки, дієвості і надійності сил ядерного стримування Альянсу. Наприклад, цього року перші літаки-винищувачі з Нідерландів були оголошені готовими до виконання ядерних ролей. У декларації Вашингтонського саміту чітко зазначено, що “основоположним призначенням ядерних сил НАТО є збереження миру, запобігання залякуванню і стримування агресії”.

Стверджується, що “допоки існують ядерні озброєння, НАТО залишатиметься ядерним альянсом”.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.

Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.