У НАТО стартували масштабні ядерні навчання

Джерело: пресслужба НАТО

НАТО розпочав свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon за участю понад 60 літаків, котрі виконуватимуть тренувальні польоти над Західною Європою.

Навчання триватимуть два тижні і до них залучені літаки-винищувачі, здатні нести американські ядерні боєголовки, але які не будуть оснащені жодною справжньою зброєю.

Ядерна безпека є наріжним каменем безпеки Альянсу, –  наголосив Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. – Steadfast Noon – це важлива перевірка сил ядерного стримування Альянсу і є чітким сигналом будь-якому супротивнику про те, що НАТО захищатиме і оборонятиме усіх членів Альянсу.

У Steadfast Noon беруть участь дві тисячі військовослужбовців з восьми авіабаз і різні типи літаків, зокрема, літаки, здатні нести ядерну зброю, бомбардувальники, винищувачі супроводження, літаки-заправники і літаки, здатні вести розвідку і радіоелектронну боротьбу.

Під час цьогорічних навчань польоти будуть виконуватись в основному над країнами-господарями – Бельгією і Нідерландами, а також у повітряному просторі Данії і Сполученого Королівства, і над Північним морем. Планування навчань розпочалось рік тому, і тринадцять членів Альянсу надсилають свої літаки для участі у тренуваннях.

НАТО здійснює кроки задля забезпечення захищеності, безпеки, дієвості і надійності сил ядерного стримування Альянсу. Наприклад, цього року перші літаки-винищувачі з Нідерландів були оголошені готовими до виконання ядерних ролей. У декларації Вашингтонського саміту чітко зазначено, що “основоположним призначенням ядерних сил НАТО є збереження миру, запобігання залякуванню і стримування агресії”.

Стверджується, що “допоки існують ядерні озброєння, НАТО залишатиметься ядерним альянсом”.

Сполучені Штати висловили стурбованість повідомленнями про те, що північнокорейські солдати воюють на стороні Росії в Україні, заявив речник Білого дому 15 жовтня.

Єдиний оператор імпорту та експорту електроенергії в Росії — ПАТ “Интер РАО” нині звернулася до можливості імпорту електроенергії з Грузії та Азербайджану через низку аварій, повідомила членкиня правління російської компанії Олександра Паніна.

15 жовтня Росія та Китай провели “суттєві” оборонні та військові переговори для зміцнення зв’язків, заявив міністр оборони РФ Андрій Бєлоусов, на тлі “безмежного” партнерства та посилення критики США.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 164 бойові зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курахівському напрямках.

14 жовтня міністерство закордонних справ Ірану викликало посла Угорщини, щоб висловити протест проти нових санкцій Європейського Союзу проти Тегерана та спростувати звинувачення Заходу щодо передачі балістичних ракет Росії.