У НАТО стартували масштабні ядерні навчання
Джерело: пресслужба НАТО
НАТО розпочав свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon за участю понад 60 літаків, котрі виконуватимуть тренувальні польоти над Західною Європою.
Навчання триватимуть два тижні і до них залучені літаки-винищувачі, здатні нести американські ядерні боєголовки, але які не будуть оснащені жодною справжньою зброєю.
Ядерна безпека є наріжним каменем безпеки Альянсу, – наголосив Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. – Steadfast Noon – це важлива перевірка сил ядерного стримування Альянсу і є чітким сигналом будь-якому супротивнику про те, що НАТО захищатиме і оборонятиме усіх членів Альянсу.
У Steadfast Noon беруть участь дві тисячі військовослужбовців з восьми авіабаз і різні типи літаків, зокрема, літаки, здатні нести ядерну зброю, бомбардувальники, винищувачі супроводження, літаки-заправники і літаки, здатні вести розвідку і радіоелектронну боротьбу.
Під час цьогорічних навчань польоти будуть виконуватись в основному над країнами-господарями – Бельгією і Нідерландами, а також у повітряному просторі Данії і Сполученого Королівства, і над Північним морем. Планування навчань розпочалось рік тому, і тринадцять членів Альянсу надсилають свої літаки для участі у тренуваннях.
НАТО здійснює кроки задля забезпечення захищеності, безпеки, дієвості і надійності сил ядерного стримування Альянсу. Наприклад, цього року перші літаки-винищувачі з Нідерландів були оголошені готовими до виконання ядерних ролей. У декларації Вашингтонського саміту чітко зазначено, що “основоположним призначенням ядерних сил НАТО є збереження миру, запобігання залякуванню і стримування агресії”.
Стверджується, що “допоки існують ядерні озброєння, НАТО залишатиметься ядерним альянсом”.
- У жовтні 2022 року російський президент Володимир Путін розглядав можливість використання тактичної ядерної зброї під час війни з Україною. Про це у своїй книзі розповів заступник редактора “The Washington Post” Боб Вудворд.
- У ніч на 7 жовтня два російських БпЛА зафіксували поруч з промисловим майданчиком Південноукраїнської АЕС. Відстань прольоту “шахедів” від ядерних об’єктів становила менш як 10 км.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.
19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.
Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що нині Україна має зрозуміти, що робити далі: продовжити боротьбу або піти на переговори зі спробою довести це до припинення вогню.