У НАТО знають про «план перемоги» України і обговорюють наступні кроки – Рютте

Джерело: Reuters

Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що знає деталі “плану перемоги” України і що він спілкується з членами альянсу щодо подальших дій.

Рютте наголосив, що один з пунктів плану – членство України у НАТО – це “незворотній” процес, однак не відповів про терміни вступу.

“НАТО у Вашингтоні вирішило зробити шлях до членства у НАТО для України незворотним шляхом. Ми перебуваємо у тісному контакті з союзниками, з Україною, щоб вирішити, як ми можемо зробити наступні кроки, як це зробити так, щоб це мало успіх”, – сказав Рютте.

Генсек запевнив, що “план перемоги” активно обговорюють і використовують кожну можливість, аби просувати його крок за кроком.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.

Росія почала будувати захисні споруди на деяких своїх військових авіабазах після масованої атаки українських безпілотників 1 червня, відомої як операція “Павутина”. Про це свідчать нещодавні супутникові знімки, які проаналізувала українська розвідувальна організація Frontelligence Insight.

Європейська комісія погодила приєднання України до режиму мобільного звʼязку Roam like at Home – так званого «роумінгового безвізу». Це означає, що українці зможуть користуватися мобільним звʼязком у країнах ЄС без додаткових доплат за роумінг. За словами премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, запуск запланований на 1 січня 2026 року.

Головний переговірник Євросоюзу з питань торгівлі Марош Шефчович заявив, що погроза Дональда Трампа ввести 30-відсоткові мита на європейські товари з 1 серпня фактично ставить під загрозу існування трансатлантичної торгівлі. На його думку, такі тарифи зроблять її “майже неможливою”, адже йдеться про обсяги понад 4 мільярди євро на день.

Народний депутат Ярослав Железняк з посиланням на свої джерела повідомив про можливі великі кадрові перестановки в уряді, які нібито можуть відбутися вже у вівторок, 16 липня. За його словами, йдеться про так зване “велике ліжко-пересування” – іронічну назву, якою в політичних колах позначають серйозні ротації в Кабінеті Міністрів.