У Німеччині чоловіка заарештували за співпрацю з російським виробником зброї

Джерело: Reuters

Генеральний прокурор Німеччини повідомив, що заарештували чоловіка за підозрою в постачанні заборонених товарів подвійного призначення російській компанії.

Його підозрюють у підписанні трьох контрактів із російським виробником зброї у 2015 році та постачанні шести верстатів, які використовувалися російською компанією у виробництві снайперських гвинтівок.

У такий спосіб він обійшов санкції, запроваджені після вторгнення Росії в Україну у 2022 році, які забороняють експорт товарів подвійного призначення до Росії, – додається у заяві.

Зазначається, що верстати доставлялися за допомогою сторонніх компаній через Швейцарію і в одному випадку – через Литву. Обсяг замовлення на продаж машин склав близько 2 мільйонів євро.

Підозрюваний перебував під вартою у Франції з 10 серпня на підставі європейського ордера на арешт, відтак його передали під варту Німеччині в аеропорту Франкфурта 22 серпня.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.