У Німеччині не підтримали пропозицію Зеленського виключити Росію з Радбезу ООН

Джерело: Frankfurter Rundschau

У Німеччині виступили проти пропозиції президента України Володимира Зеленського щодо виключення Росії з Радбезу ООН. У Берліні заявили, що не хочуть цього.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зазначила, що Німеччина – проти і пропозиції позбавити РФ права вето у Радбезі.

“Ми не підтримуємо це, і я знову пояснювала це моїм українським співрозмовникам”, – сказала Бербок.

Водночас глава МЗС розкритикувала Росію за зловживання правом вето у Радбезі ООН.

“Ось чому реформи важливіші, ніж будь-коли. Але ви повинні бути реалістами, це настане не завтра”, – додала вона.

Зауважимо, що у Радбезі ООН є п’ять постійних членів – США, Китай, Велика Британія, Франція та Росія як спадкоємиця СРСР, якою Москва себе оголосила. Ще десять членів обирає Генеральна Асамблея ООН на два роки за географічною ознакою, а 5 із 10 непостійних членів переобирають щороку.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.