У Німеччині невідомі обстріляли одну зі штаб-квартир партії Олафа Шольца

Джерело: Bild

За кілька тижнів до виборів у Саксонії невідомі обстріляли штаб-квартиру Соціал-демократичної партії (СДПН) у Дрездені. Офіс розташований у старому місті, поруч із місцевим парламентом на річці Ельба.

Поліція виявила кульові отвори у вікнах на третьому поверсі ще наприкінці червня, але про це стало відомо тільки зараз.

Джерело: Bild

“Згідно з результатами розслідування, пошкодження могли бути завдані вогнепальною зброєю. Однак самі кулі поки що не знайдено”, – повідомив представник поліції Карстен Єгер.

Поліція повідомила, що отвори у склі відповідають калібру п’яти міліметрів. Розслідуванням інциденту займається служба державної безпеки Німеччини.

“Сам факт, що на цю мить не можна виключити політичний мотив такого злочину, спонукав нас розглянути питання про вжиття додаткових заходів безпеки. Але ясно одне: нас не залякати за жодних обставин”, – сказав лідер СДПН у Саксонії Геннінг Гоманн.

  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала НАТО надавати подальшу військову підтримку Україні.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував так звану “мирну пропозицію” глави РФ Володимира Путіна щодо війни. Він назвав заяви Кремля “цинічними”.
  • Олаф Шольц повідомив, що лідер G7 не обговорювали пропозиції Володимира Путіна щодо припинення російсько-української війни, оскільки вважають їх несерйозними.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.