Глава МЗС Німеччини: Росія залишатиметься найбільшою загрозою

Джерело: tagesschau

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок закликала НАТО надавати подальшу військову підтримку Україні.

Росія залишатиметься найбільшою загрозою нашій безпеці та свободі в Європі в осяжному майбутньому, – наголосила Бербок під час дебатів у Бундестазі щодо майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.

Захід має посилити зусилля для захисту свободи та демократії. Нині Німеччина несе особливу відповідальність і зараз відновила довіру, яку вона втратила через свою політику щодо Росії.

Ми не вибирали це, – пояснила міністерка.

Зауважимо, нещодавно Бербок виступила категорично проти скорочення допомоги в озброєнні України, пояснивши, що у такий спосіб Захід може дозволити російським військам дістатися кордонів Польщі, тож мовиться “про спільну безпеку”.

Бербок попередила: якщо Захід послабить підтримку України, то війна пошириться на територію ЄС та НАТО.

Складно підрахувати, скільки нам треба буде заплатити, якщо доведеться самим захищати свою свободу і незалежність. Зрештою, справа зводиться до одного: підтримка України дозволяє тримати війну і далеко від нас, – пояснила міністерка.

Окрім того, глава МЗС ФРН застерегла від напливу біженців. Ці попередження Бербок адресувала передусім тим політикам, котрі відкидають необхідність посилення допомоги Києву.

Раніше ми повідомляли, що канцлер Олаф Шольц разом із главами урядів країн Північної Європи запевнив Україну у подальшій підтримці.

З початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року Німеччина надала або пообіцяла надати Україні озброєння на 28 мільярдів євро.

Варто додати, що Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.

Водночас основною країною-отримувачем стала Україна, для котрої схвалили експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

З часткою 74% від загальної схваленої вартості за перший квартал 2024 року Україна продовжує залишатися головною країною-реципієнтом німецького експорту зброї. Ці цифри є відображенням тривалої та далекосяжної підтримки Німеччиною України в її самообороні від російської агресивної війни, яка порушує міжнародне право, – мовиться у повідомленні.

Водночас у 2024 році Міноборони Німеччини запросило в уряду додаткові 3,8 млрд євро на військову допомогу Україні.

Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.

На ярмарку оборонної промисловості Saha Expo, що триває у Туреччині, компанія Baykar підписала договір про співпрацю з Україною.

Міністерство закордонних справ Німеччини викликало тимчасового повіреного у справах  Північної Кореї в Берліні на тлі повідомлень про відправлення північнокорейських солдатів до Росії для їхнього перекидання в Україну.

На Донеччині у населених пунктах з активними бойовими діями перебувають 748 дітей, повідомив представник Донецької ОВА Дмитро Петлін.