Німеччина підтримала армію України на суму приблизно 5,4 мільярда євро за 2023 рік

Джерело: Федеральний уряд Німеччини

Німеччина підтримує Україну постачанням обладнання та озброєння й опублікувала перелік військового забезпечення.

Цей перелік містить огляд послуг військової підтримки, які Німеччина надає Україні. Він включає постачання зі складів Бундесверу, промисловості та постачання від партнерів, які фінансуються коштом федерального уряду Німеччини.

Загальна сума коштів від модернізації становить приблизно 5,4 мільярда євро на 2023 рік (після 2 мільярдів євро у 2022 році) плюс дозволи на взяття зобов’язань на наступні роки в розмірі приблизно 10,5 мільярда євро. 

Ці кошти мають бути спрямовані в першу чергу на військову підтримку України. Водночас вони використовуються для фінансування заміни військового обладнання для Бундесверу, яке було передано Україні, а також німецьких внесків до Європейського фонду миру (EPF).

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.