У Німеччині погодили скорочення соціальних виплат переселенцям

Джерело: DW

Після багатомісячних суперечок у Німеччині погодили новий порядок розподілу витрат на розселення та утримання біженців. 7 листопада, під час засідання в Берліні, канцлер ФРН Олаф Шольц та глави земельних урядів домовилися, що з 2024 року федеральний центр виплачуватиме земельній владі за кожного претендента на притулок паушальну суму в розмірі 7500 євро на рік.

Тобто обсяг фінансової участі центру надалі залежатиме від конкретної кількості біженців, які перебуватимуть під державною опікою.

Також зауважується, що вирішено скоротити соціальні виплати претендентам на притулок, які перебувають у Німеччині понад півтора року. Якщо досі претенденти мали право на отримання соціальної допомоги після 18 місяців отримання урізаної допомоги, то тепер – лише через 36 місяців. Зокрема, для безсімейних громадян це означатиме скорочення допомоги на 92 євро на місяць, а також скорочений обсяг безоплатних медичних послуг на більш тривалий термін.

Крім того, переселенці з України та мігранти, які підлягають захисту, у тому випадку, якщо вони через 36 місяців ще проживатимуть у гуртожитках з харчуванням, отримуватимуть на продукти лише ті суми, “які їм справді необхідні”.

На зустрічі також погодили видавати біженцям спеціальну картку для оплати послуг, що обмежить їхній доступ до готівки. З цією метою робоча група має до кінця січня розробити відповідну модель.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.