У Німеччині погодили скорочення соціальних виплат переселенцям

Джерело: DW

Після багатомісячних суперечок у Німеччині погодили новий порядок розподілу витрат на розселення та утримання біженців. 7 листопада, під час засідання в Берліні, канцлер ФРН Олаф Шольц та глави земельних урядів домовилися, що з 2024 року федеральний центр виплачуватиме земельній владі за кожного претендента на притулок паушальну суму в розмірі 7500 євро на рік.

Тобто обсяг фінансової участі центру надалі залежатиме від конкретної кількості біженців, які перебуватимуть під державною опікою.

Також зауважується, що вирішено скоротити соціальні виплати претендентам на притулок, які перебувають у Німеччині понад півтора року. Якщо досі претенденти мали право на отримання соціальної допомоги після 18 місяців отримання урізаної допомоги, то тепер – лише через 36 місяців. Зокрема, для безсімейних громадян це означатиме скорочення допомоги на 92 євро на місяць, а також скорочений обсяг безоплатних медичних послуг на більш тривалий термін.

Крім того, переселенці з України та мігранти, які підлягають захисту, у тому випадку, якщо вони через 36 місяців ще проживатимуть у гуртожитках з харчуванням, отримуватимуть на продукти лише ті суми, “які їм справді необхідні”.

На зустрічі також погодили видавати біженцям спеціальну картку для оплати послуг, що обмежить їхній доступ до готівки. З цією метою робоча група має до кінця січня розробити відповідну модель.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.