У Німеччині розкритикували слова Папи Римського про «білий прапор» України
Джерело: DW
Висловлення Папи Римського Франциска про війну РФ проти України викликало різку критику з боку Німеччини. Низка німецьких політиків від різних партій висловили обурення оприлюдненою напередодні заявою понтифіка, в якій він закликав Київ “мати мужність підняти білий прапор та вести переговори”.
Той, хто вимагає від України просто здатися, віддає агресору те, що він незаконно захопив, і тим самим погоджується на знищення України, — заявила виданням медіагрупи Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) заступниця голови німецького бундестагу Катрін Герінг-Еккардт. Вона поклала повну відповідальність за війну на російського президента. — Негайно покласти край війні та стражданням може Володимир Путін, а не Україна.
Ґерінг-Еккардт, котра представляє партію “зелених”, акцентувала, що говорити про мир можна лише в тому випадку, якщо він буде справедливим і не ставитиме під сумнів існування та самобутність України. Заступниця голови бундестагу також заявила, що Росія має бути притягнута до відповідальності за свої воєнні злочини.
Своєю чергою, експерт із зовнішньої політики Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер заявив, що своїми словами Франциск надає президентові Росії “готовий план подальших дій”.
Нечувано, що голова католицької церкви виступає на боці агресора, — написав він у соцмережі X.
Unglaublich, das Oberhaupt der katholischen Kirche stellt sich auf die Seite des Agressors. Wie traurig!
Papst fordert von UKR „weiße Fahne zu hissen + ein Ende des russ. Angriffskrieges auszuhandeln“. Er liefert Putin Blaupause für weiteres Vorgehen. https://t.co/m1klnuImuZ— Roderich Kiesewetter🇪🇺🇩🇪🇮🇱🇺🇦 (@RKiesewetter) March 9, 2024
Депутат бундестагу від ХДС Маттіас Гауер зізнався, що йому як християнину-католику “вкотре соромно за провал Римо-католицької церкви в головному питанні”.
Так Папа Римський радить Україні існувати під російською диктатурою, — написав він у X.
Der #Papst rät also der #Ukraine zu einer Existenz unter russischer Diktatur. Ich schäme mich als katholischer Christ einmal mehr für das Versagen der Römisch-katholischen Kirche an zentraler Stelle.
— Matthias Hauer 🇩🇪🇪🇺 (@MatthiasHauer) March 9, 2024
Водночас у Ватикані стверджують, що слова Франциска, які викликали великий резонанс, слід розуміти як заклик до дипломатичного розв’язання конфлікту.
Папа приймає образ білого прапора, запропонований інтерв’юером, щоб позначити припинення військових дій, перемир’я, досягнуте завдяки мужності переговорів. Він бажає дипломатичного рішення для досягнення справедливого та міцного миру, — вважає глава пресслужби Ватикану Маттео Бруні.
Довідка. Раніше Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.
“Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори”, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.
Невдовзі директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.
- Очільник польського МЗС відреагував на слова Папи Римського Франциска про переговори у війні РФ проти України. На його думку, треба казати це Путіну, а Києву.
- Президент Латвії Едгарс Рінкевичс прокоментував висловлювання Папи Римського Франциска щодо переговорів у війні РФ проти України, заявивши, що не можна капітулювати перед злом.
-
Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук відреагував на слова Папи Римського щодо перемовин у війні, сказавши, шо вірить у здатності українців вистояти проти РФ.
Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.
Вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 лютого. На даний час відбулося 107 бойових зіткнень.
13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.
В Росії “будуть раді вітати” президента США Дональда Трампа на святкуванні 9 травня, якщо він вирішить приїхати, заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.