У Німеччині стартує експеримент чотириденного робочого тижня
Джерело: Bloomberg
Вже з 1 лютого у Німеччини стартує експеримент із запровадженням чотириденного робочого тижня. Ініціатори наголошують, що скорочення робочого часу сприяє підвищенню продуктивності. Тож вже наступного тижня у країні стартує пілотний проєкт із 45 компаніями.
У пілотному тестуванні беруть участь 45 компаній. Тестування триватиме шість місяців, подання заявок розпочали ще у вересні 2023 року. Модель, яка вже була успішно випробувана в інших країнах, також отримує новий імпульс у Німеччині.
Після успішних випробувань моделі в США, Австралії, Ісландії та нещодавно у Великій Британії компанії з усієї Німеччини тестуватимуть модель робочого часу. У межах експеримент 45 компаній скоротять робочий день з п’яти до чотирьох днів, тоді як зарплата залишить без змін.
Експеримент триватиме півроку, його мета — виявити, чи призведе скорочення кількості робочих днів до підвищення продуктивності праці.
Уточнюється, що проведене минулого року опитування показало: половина німецьких компаній принаймні частково не може закрити вакансії. На цьому тлі компанії знижували вимоги до кандидатів, а співробітники вимагали поліпшення умов.
Окрім цього, згідно з опитуванням Forsa, 71% осіб у Німеччині, хотіли б мати можливість працювати лише чотири дні на тиждень.
- Італійський автовиробник Lamborghini уклав угоду із профспілками про запровадження чотириденного робочого тижня для своїх співробітників.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- На ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.