У Німеччині стартує експеримент чотириденного робочого тижня
Джерело: Bloomberg
Вже з 1 лютого у Німеччини стартує експеримент із запровадженням чотириденного робочого тижня. Ініціатори наголошують, що скорочення робочого часу сприяє підвищенню продуктивності. Тож вже наступного тижня у країні стартує пілотний проєкт із 45 компаніями.
У пілотному тестуванні беруть участь 45 компаній. Тестування триватиме шість місяців, подання заявок розпочали ще у вересні 2023 року. Модель, яка вже була успішно випробувана в інших країнах, також отримує новий імпульс у Німеччині.
Після успішних випробувань моделі в США, Австралії, Ісландії та нещодавно у Великій Британії компанії з усієї Німеччини тестуватимуть модель робочого часу. У межах експеримент 45 компаній скоротять робочий день з п’яти до чотирьох днів, тоді як зарплата залишить без змін.
Експеримент триватиме півроку, його мета — виявити, чи призведе скорочення кількості робочих днів до підвищення продуктивності праці.
Уточнюється, що проведене минулого року опитування показало: половина німецьких компаній принаймні частково не може закрити вакансії. На цьому тлі компанії знижували вимоги до кандидатів, а співробітники вимагали поліпшення умов.
Окрім цього, згідно з опитуванням Forsa, 71% осіб у Німеччині, хотіли б мати можливість працювати лише чотири дні на тиждень.
- Італійський автовиробник Lamborghini уклав угоду із профспілками про запровадження чотириденного робочого тижня для своїх співробітників.
- Для того, щоб реалізувати післявоєнне відновлення, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн працівників на ринок праці.
- На ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій.
- Кабінет міністрів України схвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на найближчі роки.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.