У Німеччині тисячі людей вийшли на протест після вбивства поліцією темношкірого чоловіка

Джерело: DW
Тисячі людей вийшли на протести в Ольденбурзі та інших містах Німеччини після того, як поліціянт вистрелив у темношкірого чоловіка, внаслідок чого той помер.
21-річний темношкірий чоловік, ідентифікований лише як Лоренц А. через суворі закони Німеччини про конфіденційність, помер від поранення, завданого поліцейським під час сутички біля нічного клубу в неділю.
Його смерть викликала загальнонаціональне обурення: протестувальники засуджували те, що вони назвали “структурним расизмом у поліції”.
За даними поліції, 21-річний чоловік розпилив перцевий балончик в охоронців нічного клубу в Ольденбурзі після того, як його не впустили всередину, спричинивши їм легкі тілесні ушкодження.
Він втік, нібито погрожуючи ножем тим, хто намагався його переслідувати.
Чоловіка переслідувала патрульна машина. За даними поліції, він продовжував “загрозливо наближатися” до правоохоронців і розпилювати перцевий балончик, після чого 27-річний поліцейський відкрив вогонь.
Лоренца А. доставили до лікарні, де він помер від поранень.
Судмедекспертиза виявила три вогнепальні поранення: одне в потилицю, друге — у верхню частину тулуба, і третє — в стегно. Згідно зі звітом, всі три кулі влучили в нього ззаду, а четверта зачепила стегно.
Офіцера, який стріляв у нього, відсторонили від виконання службових обов’язків на час розслідування вбивства.
У п’ятницю, 25 квітня, в Ольденбурзі зібралися близько 8-10 тисяч протестувальників, які вимагали повного розслідування стрілянини та смерті чоловіка.
До протесту приєдналися люди різного віку та етнічного походження, які виступили з промовами, віддаючи шану Лоренцу А. Менші акції також відбулися в інших містах Німеччини, зокрема в Берліні.
Частина учасників протесту в Ольденбурзі переконана, що стрілянина була мотивована расизмом.
“Кілька пострілів ззаду не можуть бути виправдані. Ніхто не заслуговує стати жертвою насильства з боку поліції. Поліція повинна деескалувати ситуацію. На карту поставлено довіру до інституції, яка має захищати нас”, – сказав Сурадж Майлітафі, речник ольденбурзької ініціативи “Справедливість для Лоренца”,
-
По всій Великій Британії вийшли на протести проти расизму. Протести проходили в багатьох містах і селищах, зокрема у північному Лондоні, Брістолі та Ньюкаслі. Вони мали переважно мирний характер, і протестувальники вигукували “Тут раді біженцям”. Поліція була готова до можливих насильницьких дій під час понад 100 запланованих демонстрацій, тому задіяла тисячі правоохоронців.
Під час зустрічі зі спеціальним посланцем президента США Стівом Віткоффом 25 квітня лідер Росії Володимир Путін заявив про готовність російської сторони до переговорів з Україною без попередніх умов.
Тисячі людей вийшли на протести в Ольденбурзі та інших містах Німеччини після того, як поліціянт вистрелив у темношкірого чоловіка, внаслідок чого той помер.
Президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі із Володимиром Зеленським у Римі повідомив, що Україна готова до безумовного припинення вогню.
У Федеральній службі безпеки Росії (ФСБ) повідомили про затримання особи, підозрюваної у вбивстві начальника Головного оперативного управління російського Генерального штабу, генерал-лейтенанта Ярослава Москалика.
МакДональдз офіційно спростувала чутки про своє можливе повернення на російський ринок. У заяві компанія пояснила, чому продовжує поновлювати торговельні марки в країні-агресорі, та підкреслила незмінність своєї позиції щодо війни в Україні.