У Німеччині затримали танкер російського «тіньового флоту»

Джерело: Handelsblatt

У Кілі співробітники федеральної поліції ФРН “у зв’язку з підозрою в саботажі” провели перевірку та опитали екіпаж танкера Arne, котрий прямував з російського Санкт-Петербурга в іспанську Севілью.

Судно запідозрили у причетності до обриву комунікаційного кабелю неподалік шведського острова Готланд у Балтійському морі. Затримання відбулося 21 лютого після того, як напередодні пошкодили кабель C-Lion 1, що проходить між Фінляндією та Німеччиною. Зауважується, що підозру викликало те, що транспорт не мав якоря.

Згідно з даними VesselFinder, Arne спустили на воду в 1998 році. Судно ходить під прапором Антігуа та Барбуди.

В останні місяці 2024 року в акваторії Балтійського моря почастішали випадки обриву підводних електро- та телекомунікаційних кабелів. Зокрема кабель C-Lion 1, який належить фінській держкомпанії Cinia, зазнав ушкодження у листопаді. Тоді в цьому запідозрили китайське судно Yi Peng 3. Це ж судно пов’язують з обривами підводних телекомунікацій між Литвою та Швецією: BCS East-West Interlink 18 листопада та NordBalt 14 січня.

25 грудня пошкодили кабель Estlink 2, яким електрика надходила з Фінляндії до Естонії. За підозрою в причетності до цього затримали нафтовий танкер Eagle S, що прямував з російського Петербурга до єгипетського Порт-Саїду. 26 січня Латвія та Швеція повідомили про пошкодження оптоволоконного кабелю, що пролягає з Венспілса на Готланд. У межах розслідування тоді затримали зареєстроване на Мальті судно Vezhen, що належить болгарській компанії Navigation Maritime Bulgare. Воно перевозило добрива з порту Усть-Луга Ленінградської області РФ у Південну Америку. Це далеко не весь список таких інцидентів, у причетності до яких спецслужби європейських країн підозрюють Росію.

Зауважимо, 14 січня НАТО розпочала операцію Baltic Sentry для захисту підводних комунікацій. Минулого тижня у Військово-морських силах Фінляндії повідомили, що в межах операції до країни прибуде підрозділ із 40 морських піхотинців США. Передбачається, що американські морпіхи взаємодіятимуть із береговою охороною Фінляндії та використовуватимуть для спостереження за акваторією Балтійського моря безпілотники.

Додамо, російський “тіньовий флот” становить загрозу морській, екологічній безпеці та підводній інфраструктурі в Балтійському морі, мовиться у спільній заяві лідерів країн-членів НАТО в регіоні, опублікованій на сайті президента Фінляндії.

У заяві зазначено, що діяльність цього флоту збільшує ризики, пов’язані зі скинутими в море хімічними речовинами, і сприяє фінансуванню війни Росії проти України. Лідери також наголосили, що ця практика підриває цілісність критичної підводної інфраструктури.

Країни НАТО мають намір вживати заходів для усунення загроз. У документі зазначається, що держави залишають за собою право діяти відповідно до міжнародного права щодо суден, які підозрюються в обході санкцій або створюють небезпеку для інфраструктури, навколишнього середовища та безпеки.

Для протидії таким суднам планується посилення нагляду, включаючи перевірку страхових даних, впровадження інструментів відстеження та розширення санкцій. Лідери закликали до тіснішої співпраці між ЄС та НАТО для розв’язання цієї проблеми.

У заяві наголошується на важливості спільних дій для захисту підводної інфраструктури, яка має критичне значення для регіону. Також йдеться про координацію та активізацію співпраці для забезпечення безпеки всього Альянсу.

Читайте також: ЄС планує «відлов» танкерів російського тіньового флоту у Балтійському морі

Француженка Жизель Пеліко, яка була жертвою масових багаторічних зґвалтувань, організованих її чоловіком, отримала найвищу нагороду Франції – орден Почесного легіону.

У німецькій федеральній землі Саксонія-Ангальт поліція вилучила в овочевій крамниці сотні кілограмів психотропної речовини каптагон вартістю близько 20 мільйонів євро.

Державний департамент США звільнив майже десять працівників Офісу глобальних змін — останніх експертів, які відповідали за кліматичну політику США на міжнародному рівні.

Уранці 14 липня спецпредставник США з питань Росії та України Кіт Келлог прибув до Києва.

У пункті пропуску “Вилок” прикордонники виявили в автомобілі книги, які можуть становити культурну та історичну цінність.