У Норвегії набула чинності заборона на в’їзд авто з російськими номерами
Джерело: пресслужба МЗС Норвегії
3 жовтня у Норвегії набула чинності заборона на в’їзд зареєстрованих у РФ легкових автомобілів.
Зазначається, що обмежувальні заходи проти Москви Осло посилює як відповідь на незаконну війну Росії проти України, приєднуючись до країн Євросоюзу, які вже ввели подібні санкції.
Зауважується, що під обмеження не потрапляють транспортні засоби, що належать громадянам Євросоюзу та Норвегії, які постійно проживають в РФ. Обмеження не поширюються також на дипломатичний транспорт та автомобілі, що належать міжнародним організаціям.
Норвегія стала ще однією країною, що має спільний сухопутний кордон із РФ, яка заборонила в’їзд на автомобілях із російською реєстрацією. Раніше аналогічний крок застосували Естонія, Латвія, Литва, Фінляндія та Польща, пославшись на відповідне роз’яснення Єврокомісії.
Вже 2 жовтня в’їзд заборонила також Болгарія, котра стала першою країною поза Шенгенською зоною, яка підтримала рекомендацію Єврокомісії.
Фінляндія після заборони ввела цілодобовий контроль на кордоні з Норвегією, щоб зупинити в’їзд російських машин через країну. Протяжність кордону РФ та Норвегії становить близько 200 кілометрів.
Нагадаємо, 2 жовтня Норвегія запровадила новий раунд санкцій проти президента Путіна та російського режиму. Країна приєднується до одинадцятого пакету економічних обмежень, який раніше представив Європейський Союз.
- 26 вересня норвезький уряд повідомив, що Норвегія надасть 1 мільярд крон (92 мільйони доларів США) на гуманітарну підтримку Україні, щоб допомогти українцям “пережити ще одну зиму війни”.
- У межах військової допомоги Норвегія передасть Україні близько 50 гусеничних вантажівок NM199. Цю техніку призначено для пересування на місцевості, недоступній для колісної техніки.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.
Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.