У Новій Зеландії за майже $30 тисяч продали перо вимерлого птаха

Джерело: The Guardian

Рідкісне перо вимерлого новозеландського птаха гуя продано на аукціоні за 46 521 новозеландський долар (28 365 доларів США), що зробило його найдорожчим пером у світі. Очікувалося, що перо буде продано за 2000-3000 доларів, але кінцева ціна значно перевищила ці очікування.

Гуя (Huia) був священним птахом для маорі, а його перо носили лише вожді та люди з високим статусом. Останнє підтверджене спостереження гуя відбулося в 1907 році. Європейці, захоплені красою цього птаха, спричинили його вимирання через полювання.

На аукціоні Webb’s в Окленді перо продали після запеклих торгів, де всі ставки робилися телефоном або онлайн. Голова департаменту декоративно-прикладного мистецтва аукціонного дому Лія Морріс зазначила, що цей зразок був одним із найкращих, які будь-коли виставлялися на продаж. Перо зберегло свої кольори та не має пошкоджень комахами, що підняло його ціну.

Перо гуя зареєстровано як taonga tuturu (справжній скарб) у міністерстві культури та спадщини. Це означає, що його можуть купувати лише зареєстровані колекціонери, а перо не може залишати Нову Зеландію без дозволу. Інформація про постачальника та покупця залишилася конфіденційною, але відомо, що вони обидва живуть у Новій Зеландії.

На аукціоні були присутні близько 30 осіб. Коли торги завершилися, зал вибухнув оплесками, що, за словами Морріс, є рідкісним явищем на аукціонах.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.