У Нью-Йорку відбулась приватна зустріч президента Польщі Анджея Дуди з Дональдом Трампом

Фото: REUTERS

Джерело: Reuters

17 квітня у Нью-Йорку президент Польщі провів приватну зустріч з колишнім президентом США Дональдом Трампом.

У штабі експрезидента США зазначили, що Трамп і Дуда є “великими друзями”. У протоколі зустрічі мовиться, що вони обговорювали пропозицію Дуди, аби країни НАТО тратили мінімум 3% свого ВВП на оборону.

За час президенства Трампа польський лідер був одним із найкращих його міжнародних партнерів.

“Мене запросив Дональд Трамп до його приватної квартири, так би мовити… це просто приватна зустріч у зв’язку з моєю присутністю тут, у Нью-Йорку”, – сказав Дуда журналістам.

У штабі Трампа зауважили, що під час зустрічі Трамп “з теплотою” пригадав свій візит у Польщу у 2017 році.

“(Трамп) похвалив польський народ за непохитний захист свого суверенітету та відданість безпеці кордонів Європи від будь-яких загроз”, — додали у штабі.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.