У низці областей України ввели екстрені графіки відключень світла
Джерело: ДТЕК і гендиректор компанії YASNO Сергій Коваленко
2 червня через складну ситуацію в енергосистемі України було введено екстрені відключення електроенергії, зокрема в Києві та області.
“Екстрені відключення: Київ, Київська область, Одещина, Дніпропетровщина, Донеччина“, – йдеться у повідомленні ДТЕК.
Енергетики зазначають, що через обстріли з боку РФ ситуація в енергосистемі залишається складною.
“Тому за вказівкою “Укренерго”, застосовуються екстрені відключення. Енергетики по всій країні роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію”, – додали вони.
Крім того, за даними обленерго, у Сумській області введено графіки аварійних відключень (ГАВ). Аналогічна ситуація в Миколаївській та Чернігівській областях, де аварійно відключено 42 339 абонентів.
До переліку областей з аварійними відключеннями також додались Полтавська та Черкаська області. Як зазначив генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко, екстрені відключення впроваджені по всій країні, і графіки не діють.
- Вночі 1 червня російські окупаційні війська вдарили по двох гідроелектростанціях України. Окрім влучання у самі ГЕС, ворожі ракети також поцілили по інфраструктурі поруч з гідроелектростанціями.
- Під час масованої ракетної атаки вночі 1 червня, російські ракети поцілили у три об’єкти критичної інфраструктури у Львівській області.
- В ДТЕК показали наслідки сьогоднішньої російської атаки на одну з українських теплоелектростанцій.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.