У низці українських колоній виявили численні факти катування ув’язнених — ДБР
Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора
Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.
За даними слідства, майже всі ув’язнені колонії ставали жертвами катувань. Виявлення постраждалих триває.
Новоприбулих в’язнів залякували переселенням до групи “відторгнутих” і били до повного підкорення їхньої волі. Задокументовано випадок катування одного ув’язненого в лютому 2022 року протягом майже години, що супроводжувалося постійним психологічним тиском.

Фото: Офіс Генерального Прокурора

Фото: Офіс Генерального Прокурора
Розслідування розпочалося у січні 2023 року. Проведено низку процесуальних дій, призначено 10 експертиз, повідомляє Офіс генпрокурора.
Збираються докази щодо інших випадків катувань, зокрема тих, що призвели до смерті потерпілих. Встановлено, що кожен новоприбулий проходив жорстку процедуру приймання, під час якої його змушували прибирати підлогу на відеокамеру. У разі відмови застосовували тортури: били руками, ногами, гумовими кийками, викручували руки тощо. Наприклад, одному з ув’язнених завдали понад 200 ударів.
Слідство має відеозаписи, на яких зафіксовано моменти катування. Експертиза підтвердила справжність відео, і воно долучене до матеріалів справи як доказ протиправних дій працівників колонії.
У матеріалах також містяться факти катувань в інших виправних установах, які нині досліджуються.

Фото: Державне бюро розслідувань
Чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 висунуто підозру за частиною другою статті 127 Кримінального кодексу України (катування), що передбачає до 10 років ув’язнення. Розв’язується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Проводяться слідчі дії в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань ДКВС та у керівника цієї установи. Перевіряються факти організації системи поборів та катувань у підпорядкованих закладах, а також законність приватного майна керівника, яке значно перевищує його офіційні доходи. Йдеться про численні квартири, офісні приміщення та елітні автомобілі.
- Очільник Мін’юсту Денис Малюська розповів, скількох ув’язнених українців можуть мобілізувати для боротьби з російськими окупантами.
- 27 травня міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що мобілізовані засуджені нестимуть службу у штурмових підрозділах.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.