У окупованій Каховці росіяни затримали трьох місцевих жителів нібито за підготовку теракту
Джерело: медіацентр “IPC-Херсон”
В тимчасово окупованій Каховці, що на лівобережжі Херсонщини росіяни посилюють репресії проти місцевого населення. Так, окупанти затримали трьох чоловіків, яким інкримінують нібито “організацію теракту”.
За словами росіян, українці нібито планували вчинити теракт у Каховці на Херсонщині під час так званого “мітингу пам’яті”, коли там будуть присутні окупаційні “керівники” міста. Вибух буцімто мав відбутись поблизу танка Т-34, встановленого в Каховці як “пам’ятник радянським воїнам-визволителям”.
У трьох затриманих нібито вилучили чотири саморобні бомби з уражаючими елементами, які були замасковані під фрагменти конструкції танка та бляшанки з-під напоїв, чотири електродетонатори та три ручні гранати. На вибухових пристроях встановлені GSM-модулі із сім-картами для дистанційного підриву, стверджують російські силовики.
Окупанти також заявляють, що раніше затримані, “виконуючи завдання кураторів, намагалися підірвати автомобіль з російськими військовослужбовцями”, а також “планували вчинити вбивство одного зі співробітників адміністрації Голопристанського муніципального округу Херсонської області із застосуванням саморобного вибухового пристрою”.
Усі троє жителів Херсонщини нібито зізналися, що їх завербували восени 2024 через заборонену в РФ соцмережу. Чоловіки нібито погодилися передавати українським спецслужбам відомості про місце розташування російських окупаційних військ на лівобережжі області.
Росіяни порушили стосовно затриманих кримінальні справи за статтями про незаконний збут вибухових речовин або вибухових пристроїв та приготування до теракту (ч. 3 ст. 222.1, ч. 1 ст. 30, ч. 2 ст. 205).
- Станом на 7 травня 2025 року 52 молоді кримчани стали жертвами політично мотивованих переслідувань з боку окупаційної влади Криму, 32 з них — представники корінного кримськотатарського народу.
- Російські окупанти засудили до 14 років позбавлення волі Лілію Качкарьову — цивільну мешканку Енергодара та співробітницю Запорізької АЕС.
Під час голосування вранці 8 травня кардинали не змогли обрати нового Папу Римського. З труби над Сикстинською капелою піднявся чорний дим.
Очільник МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що попри оголошене Кремлем триденне перемир’я 8-10 травня, війська РФ продовжують атаки по всій лінії фронту.
Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт про військового омбудсмана на розгляд Верховної Ради. Документ зареєстрували як невідкладний для позачергового розгляду у парламенті.
Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. Радянський Союз вступив у війну вже 17 вересня 1939 року як союзник нацистів, атакувавши Польщу зі сходу. СРСР діяв згідно з секретним протоколом пакту Молотова–Ріббентропа, укладеним напередодні вторгнення – 23 серпня 1939 року. СРСР також окупував Балтійські країни, атакував Фінляндію (Зимова війна 1939–1940) та анексував частину Румунії (Північну Буковину та Бессарабію) у 1940 році.
9 травня у більшості українських областей очікується дощова погода, а у Карпатах випаде мокрий сніг.