У Папуа-Новій Гвінеї внаслідок зсувів ґрунту – понад 20 загиблих

Джерело: Al Jazeerа

У Папуа-Новій Гвінеї щонайменше 23 особи загинули внаслідок злив і спричинених ними зсувів ґрунту.

Як зазначається, люди загинули внаслідок зсувів у високогірній провінції Чімбу.

“23 людини поховані під тоннами бруду внаслідок трьох окремих зсувів. Ми все ще переживаємо сильні дощі, зсуви, розливи річок, які завдали значних збитків у високогір’ї”, – наголосив в.о. директора Національного центру з питань стихійних лих Люсет Ман.

За даними видання, прибережні громади в провінції Галф на південь від Чімбу також затоплено.

При цьому вказано, що сильні припливи затопили прибережне село Лесе-Кавора, завдавши значної шкоди садам і забруднивши джерела прісної води. Члени громади обговорюють можливі варіанти перенесення села, оскільки вже не вперше місцевість опиняється під припливами через підвищення рівня моря.

Згідно з Індексом світових ризиків 2022 року, Папуа-Нова Гвінея посідає 16-те місце у світі за рівнем ризику зміни клімату та стихійних лих. В її високогір’ї – третій за масштабами тропічний ліс на землі, після Амазонки та басейну річки Конго.

Проте вирубування плантацій для виготовлення пальмової олії спричинило знищення значних площ тропічних лісів. Вирубування тропічних лісів спричиняє зміни клімату, а також викликає погіршення стану довкілля на місцях, що може призвести до посилення повеней та зсувів.

У 2022 році Папуа-Нова Гвінея була п’ятим найбільшим експортером пальмової олії у світі.

Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.

Понад 270 автомобілів у Німеччині пошкодили на замовлення Росії. Виконавці маскувалися під радикальних екоактивістів.

Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції ООН про статус біженців, щоб спростити процедуру депортації шукачів притулку. Такий крок пояснюють зростаючим навантаженням на систему притулку: лише у 2024 році ЄС отримав понад мільйон заявок.

У дитячих садках Забайкальського краю РФ почнуть викладати курс “Семьеведение”. Дітям розповідатимуть про так звані російські “сімейні цінності” та роль родини в суспільстві.

У США федеральні працівники використовують емодзі ложки, підтримуючи один одного у прагненні “встояти на позиціях”, здійснюючи супротив адміністрації Дональда Трампа та Департамент урядової ефективності (DOGE), який очолив американський винахідник та мільярдер Ілон Маск.