У парламенті Грузії сталася бійка під час обговорення закону про «іноагентів» (відео)
Джерело: “Эхо Кавказа” та “Грузия.Online”
У Грузії стартувало обговорення законопроєкту під назвою “Про прозорість іноземного впливу”, відомого також як “закон про іноагентів”. Проте під час засідання комітету з юридичних питань парламенту сталася бійка, а громадські організації оголосили акцію протесту.
До залу пустили лише журналістів телекомпаній через встановлені обмеження, що включає “жовтий” рівень безпеки.
Під час засідання присутні опозиційні депутати, але їм вимикають мікрофони, коли вони використовують термін “російський закон” і закликають правлячу партію відкликати законопроєкт. Мікрофони вимикає голова комітету Анрі Оханашвілі.
Під час обговорення, коли депутат “Грузинської мрії” Мамука Мдинарадзе сперечався з представницею опозиційної партії “Лело”, лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі, як повідомляють, різко підскочив до нього та вдарив кулаком в обличчя, додало “Эхо Кавказа”.
Після цього депутати вийшли із зали та продовжили сварку у коридорі. Надалі Елісашвілі вийшов із будівлі парламенту та дав емоційний коментар журналістам, сказавши, що його вигнали із будівлі.
“Набридло все це, і я врізав в обличчя цьому російському агенту… Я завжди намагався по-людськи спілкуватися з “Грузинською мрією”, а вони нас ведуть у Росію… Зараз не час сидіти вдома, потрібно виходити на вулицю. Ми повинні викинути їх разом з їхнім російським законом”, – заявив він.
Депутати обговорюють закон на тлі акцій представників неурядових організацій та ЗМІ. Мітингувальники під гаслом “Ні російському закону!” зібралися біля входу до будівлі парламенту, де мобілізовано правоохоронців.
Зазначено, що критики розглянутого законопроєкту порівнюють його з законодавством про “іноземних агентів”, ухваленим в Росії у 2012 році. Влада ж Грузії вважає, що новий закон нічим не схожий на російський аналог.
Сьогодні ввечері заплановано велику акцію під назвою “Так – Європі! Ні – російському закону!”, організовану неурядовими організаціями біля будівлі парламенту.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.