У Парижі встановили, що кабель на Олімпіаді псували не диверсанти, а куниця

Джерело: BFMTV

Прокуратура Парижа закрила справу щодо пошкоджень оптоволоконного кабелю у фанзоні Олімпійських ігор, оскільки з’ясувалося, що винуватицею була куниця. Напередодні у Франції зафіксували дві серії “диверсійних інцидентів”.

У ніч перед відкриттям Олімпіади невідомі пошкодили важливе обладнання на трьох гілках швидкісної залізниці, що сполучають Париж з регіонами, через що 100 тисячам пасажирів довелося змінювати свої плани. Перше пошкодження помітили 29 липня у восьми різних місцях. Наступного дня виявили нове пошкодження, а 3 серпня – ще одне.

Французькі слідчі припускали, що за диверсіями на залізниці стоять ліві екстремісти. Пізніше повідомлялося про серію пошкоджень обладнання операторів зв’язку, хоча наслідки були менш масштабними. Через повторюваність інцидентів прокуратура почала розслідування, підозрюючи умисне шкідництво.

Проте після перегляду відеозаписів з камер спостереження стало зрозуміло, що пошкодження спричинила куниця. Прокуратура Парижа заявила, що після аналізу секцій кабелів та записів камер відеоспостереження дії, що є предметом розслідування, приписали куниці. Справу закрито за відсутністю правопорушення.

Технічні фахівці проклали новий кабель далі від першого місця, сподіваючись уникнути нових інцидентів.

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.

Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії. 

Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.

Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.

Міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка, який рятував людей з палаючого автобуса після ракетного удару росіян по Сумах.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.