У Пентагоні планують провести масові звільнення – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Міністр оборони США Піт Хегсет підписав меморандум, спрямований на скороченні цивільного персоналу в Міністерстві оборони, оскільки федеральний уряд прагне оптимізувати витрати.

“Чистим ефектом буде скорочення кількості цивільних посад в еквіваленті повної зайнятості”, – йдеться в заяві Міністерства оборони.

У лютому Міністерство оборони оголосило про плани скоротити від 5% до 8% свого цивільного персоналу, а Піт Хегсет підтвердив свою рішучість підтримати ініціативу президента Дональда Трампа щодо зменшення федеральної робочої сили. На сьогодні в Пентагоні працює близько 950 тисяч цивільних осіб, що означає, що скорочення можуть вплинути на до 76 тисяч працівників.

Повідомляється, що у меморандумі не вказано конкретний відсоток скорочень у відомстві.

У документі Хегсет закликає запровадити програму відкладеного виходу у відставку та добровільного дострокового виходу на пенсію для цивільних працівників, які мають на це право. Крім того, він попросив керівників Міністерства оборони подати йому “запропоновану організаційну схему майбутнього стану” своїх відомств до 11 квітня.

Масштабні санкції, запроваджені президентом США Дональдом Трампом проти Міжнародного кримінального суду та його співробітників, зокрема проти головного прокурора Каріма Хана, мають все більший вплив на роботу трибуналу, стверджують у МКС.

Іспанський ритейлер Inditex – власник брендів Zara, Bershka та Pull & Bear – формально залишив російський ринок, але фактично зберіг можливість повернення.

TikTok обмежив пошукові запити, повʼязані з відео з лідерами Німеччини та Франції під час їхньої поїздки до Києва, через російський фейк про те, що вони нібито вживали наркотики в потязі.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що українську делегацію на переговорах з Росією в Стамбулі 15 травня очолить міністр оборони Рустем Умєров. Разом з ним будуть військові та розвідники. 

15 травня Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права — перший у світі міжнародний договір, котрий визначає принципи етичного впровадження та регулювання ШІ.